1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Junioři přeborníky středních Čech!

11. 03. 2007

Nymburští hokejoví junioři dokázali vyhrát středočeský krajský přebor juniorů a postupují do kvalifikace o ligu juniorů. více v článku

Nymburští hokejoví junioři po vítězství v základní části Krajského přeboru juniorů dokázali zvítězit i v play off. Finálový souboj proti juniorům Mělníka byl však nadmíru vyrovnaný a dramatický. V prvním utkání finále hraném v pátek 9. března dokázali nymburští hokejisté na Mělníku zvítězit 5:4 a do nedělní odvety jim tak stačil jakýkoliv nerozhodný výsledek nebo výhra. Oboje jim zajišťovalo vítězství v krajském přeboru a postupovali by tak do kvalifikace o ligu juniorů. Odveta však nabídla mimořádně dramatickou podívanou. Nymburk po dvou třetinách vedl 2:1 ovšem hráči Mělníka dokázali v poslední třetině otočit vedení na svoji stranu a po šedesáti minutách hry zvítězili 3:2. Následovalo tedy pětiminutové prodloužení, ve kterém se ovšem nerozhodlo. Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Nymburk začínal. V první sérii však Ludvík nedal naopak soupeř se radoval z gólu. Ve druhé sérii nymburský Červinka proměnil a pak brankář Heneš chytil pokus mělnického hráče. Po druhé sérii bylo tedy vyrovnáno. Ve třetí sérii proměnil nádherným blafákem nájezd Vacek a když Heneš opět chytil nájezd hostů vedl Nymburk 2:1. Ve čtvrté sérii prostřelil gólmana hostů Martinec a hosté pokud chtěli alespoň vyrovnat museli oba zbývající nájezdy proměnit. Heneš však čtvrtý nájezd soupeře kryl a bylo rozhodnuto. Na pátou sérii už ani nedošlo. Nymburk zvítězil na samostatné nájezdy 3:1a na ledě mohla propuknout velká nymburská radost.

Nymburk se tedy stal přeborníkem středních Čech a v kvalifikaci o ligu juniorů se utká s vítězem Karlovarského (HC Mariánské Lázně) a Ústeckého kraje (HC Slovan Louny).

Rozlosování kvalifikace:

1. kolo pátek 23.3.
Středočeský - volno
Karlovarský - Ústecký

2. kolo neděle 25.3.
volno - Ústecký
Středočeský - Karlovarský

3. kolo pátek 30.3.
Karlovarský - volno
Ústecký - Středočeský

4. kolo neděle 1.4.
volno - Středočeský
Ústecký - Karlovarský

5. kolo pátek 6.4.
Ústecký - volno
Karlovarský - Středočeský

6. kolo neděle 8.4.
volno - Karlovarský
Středočeský - Ústecký

  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace