Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Junioři přeborníky středních Čech!

11. 03. 2007

Nymburští hokejoví junioři dokázali vyhrát středočeský krajský přebor juniorů a postupují do kvalifikace o ligu juniorů. více v článku

Nymburští hokejoví junioři po vítězství v základní části Krajského přeboru juniorů dokázali zvítězit i v play off. Finálový souboj proti juniorům Mělníka byl však nadmíru vyrovnaný a dramatický. V prvním utkání finále hraném v pátek 9. března dokázali nymburští hokejisté na Mělníku zvítězit 5:4 a do nedělní odvety jim tak stačil jakýkoliv nerozhodný výsledek nebo výhra. Oboje jim zajišťovalo vítězství v krajském přeboru a postupovali by tak do kvalifikace o ligu juniorů. Odveta však nabídla mimořádně dramatickou podívanou. Nymburk po dvou třetinách vedl 2:1 ovšem hráči Mělníka dokázali v poslední třetině otočit vedení na svoji stranu a po šedesáti minutách hry zvítězili 3:2. Následovalo tedy pětiminutové prodloužení, ve kterém se ovšem nerozhodlo. Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Nymburk začínal. V první sérii však Ludvík nedal naopak soupeř se radoval z gólu. Ve druhé sérii nymburský Červinka proměnil a pak brankář Heneš chytil pokus mělnického hráče. Po druhé sérii bylo tedy vyrovnáno. Ve třetí sérii proměnil nádherným blafákem nájezd Vacek a když Heneš opět chytil nájezd hostů vedl Nymburk 2:1. Ve čtvrté sérii prostřelil gólmana hostů Martinec a hosté pokud chtěli alespoň vyrovnat museli oba zbývající nájezdy proměnit. Heneš však čtvrtý nájezd soupeře kryl a bylo rozhodnuto. Na pátou sérii už ani nedošlo. Nymburk zvítězil na samostatné nájezdy 3:1a na ledě mohla propuknout velká nymburská radost.

Nymburk se tedy stal přeborníkem středních Čech a v kvalifikaci o ligu juniorů se utká s vítězem Karlovarského (HC Mariánské Lázně) a Ústeckého kraje (HC Slovan Louny).