1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kam zmizel nymburský fanoušek?

02. 11. 2009

Je tomu již pár let, co utkání nymburských hokejistů navštěvoval až tisíc fanoušků, v případě středočeského derby to byly skoro dva tisíce diváků. A teď?

Tým Nymburka je po několika kolech druhé hokejové ligy na skvělém třetím místě a na zápas příjde pouhých dvěstě padesát diváků! Je pravda, že Nymburští nepředvádí příliš atraktivní styl hry, ale s tímto svým stylem se drží v popředí tabulky. Týmu se na domácím ledě velice daří a v letošní sezóně na něm podlehl pouze jednomu soupeři. Nemluvě o atmosféře na stadionu, která není nijak zvlášť oslnivá. S velkým vypětím se ji snaží udržet aspoň nymburský „kotel“. Ale vidíte na tribunách stadionu ještě nějaké další fanoušky, kteří by hokejisty povzbuzovali, když je třeba? Nebo aspoň zatleskali?
Jediné, co spousta lidí dokáže, je pouze kritizovat a anonymně urážet nymburské hráče v internetové diskuzi. Ano, kritizovat, to umí každý. Například když se na webu objevilo několik komentářů kritizujích hru Nymburka po debaklu v Kolíně. Ale aby někdo pochválil hráče po vítězném zápase zatleskal jim, to kromě členů fan klubu už nikdo neudělá. V zápase proti Pelhřimovu naši hokejisté roznesli soupeře doslova na kopytech a nedostalo se jim ani zaslouženého potlesku. Nemluvě o četných vyhraných zápasech, kdy nejméně osmdesát procent diváků stihne opustit stadion dřív, než by v děkovačce odměnili naše hokejisty za skvělý výkon.
Možná bychom měli brát na zřetel, že letos má Nymburk mladý kádr a několik hráčů hraje ligu mužů první sezónu a je tedy jasné, že výkony nebudou vždy podle našich představ.
Tak projevme trochu toho pravého fanouškovství a přijďme povzbudit naše hokejisty v hojném počtu. Ať už se jim zadaří nebo ne, poděkujme potleskem i po prohraném zápase.V ždyť naši hokejisté hrají právě pro nás, pro fanoušky, a před prázdnými tribunami se jim hraje opravdu špatně.

AUTOR: Daniel Karták 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace