1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Karviná vyloučena z Východní skupiny 2. ligy

06. 08. 2013

Moravcova Karviná byla z druhé ligy vyloučena! Baník neuhradil závazky, nepomohly ani časté výzvy

článek převzat z www.hokej.cz

Hokejisté druholigové Karviné mají za sebou velmi úspěšnou sezonu. Po rozpačitém vstupu do soutěže nakonec došli až do finále, kde v pětizápasové bitvě podlehli favorizovanému Havířovu. Před sezonou navíc tamější vedení přivedlo několik posil, jenže nyní přišla krutá rána a klub byl ze třetí nejvyšší soutěže vyloučen. Důvodem jsou neuhrazené závazky vůči bývalému obránci Petru Tomisovi, nepomohly ani časté výzvy ze strany svazu i samotného hráče.

A co se přesně stalo? Klub nerespektoval rozhodnutí smírčí komise Českého svazu ledního hokeje ze dne 12. dubna 2013, kterým mu byla uložena povinnost uhradit závazek vůči mladému obránci Petru Tomisovi. Na úhradu tak měl Baník, v jehož čele je bývalý reprezentant David Moravec, dostatek času. K zaplacení dluhu jej v minulosti vyzýval opakovaně jak sám hráč, tak i svazové orgány, jenže neúspěšně.

I proto už Výkonnému výboru ČSLH došla trpělivost a rozhodl se na základě výše uvedených skutečností Karvinou vyloučit z následujícího ročníku druhé ligy. Poslední vicemistr východní skupiny, který v březnovém finále značně trápil postupující Havířov, nakonec bude rád, když jej vůbec přijmou alespoň do krajského přeboru. Přitom už na začátku července přišla pro Baník obrovská rána.

Poměrně klidné přípravy na novou sezonu tam byly ze dne na den fuč a pro karvinské vedení začaly po smrti Jana Gajdečky, který klub ve velké míře finančně podporoval, nelehké chvíle. „Samozřejmě jsme zachovali i nějakou pietu, to nejde hned druhý den po nešťastné události začít vše podrobně řešit, ale museli jsme se z toho nějak dostat,“ vysvětloval prezident a jednatel Baníku David Moravec.

Už nějakou dobu se po druholigových klubech šuškalo, že Karviná do blížícího se ročníku nenastoupí, což se ještě v úterý snažil bývalý hráč Vítkovic, Plzně či Třince rezolutně vyvrátit. „Neustále to řešíme a samozřejmě se dluh chystáme uhradit. Uděláme vše pro to, abychom druhou ligu hráli,“ řekl šéf karvinského celku, který se v těchto dnech snažil usilovně shánět nové sponzory a finance potřebné pro chod klubu.

V nelehké situaci jsou i samotní hráči. „Situací v klubu byli obeznámeni,“ hájil se David Moravec, který v průběhu první části přípravy přivedl do Baníku několik zajímavých hokejistů. Jmenovat lze třeba Martina Tomáška nebo navrátilce Alexandra Hegegyho a Libora Pavliše. Klub měl údajně v posledních dnech dokonce zakázán vstup na ledovou plochu, protože stále neuhradil pronájem za uplynulý ročník.

Ačkoliv se zdálo, že na dvanáctce týmů východní části soutěže se nic nemůže změnit, opak je pravdou. Momentálně tak mají obě skupiny lichý počet účastníků a nabízí se přesun jednoho celku západní skupiny A do východní skupiny B. „Do pátku by mělo být jasno, ale myslím si, že k žádným přesunům nedojde a obě skupiny se odehrají s lichým počtem účastníků,“ říká řídící pracovník třetí nejvyšší soutěže Vladimír Schiefner.


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace