1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Kluci bojovali ve všech zápasech, řekl Bičiště

15. 03. 2010

Nymburští hokejisté prohráli i ve třetím utkání prvního kola play off v souboji s Pískem a letošní sezona pro ně skončila. Písek na domácím ledě zvítězil 3:0 a Nymburku opět nedovolil skórovat. Hostující hokejisté dokázali v celé sérii za 180 minut skórovat pouze jednou, což bohužel na významnější úspěch nestačilo.

„Bál jsem se, aby dnes na nás už nedolehla únava. Přeci jen šlo o třetí zápas a ani dlouhá cesta do Písku vám nepřidá. Utkání jsme ale začali dobře. Chytili jsme začátek. Po první tetině to bylo 0:0. Ve druhé třetině jsme dostali jednu branku. Opět jsme bojovali a za to bych chtěl klukům poděkovat. Písek byl jednoznačným favoritem celé série a já jsem rád, že jsme se ani na jedno utkání nevykašlali, ale naopak jsme se všech třech zápasech snažili bojovat o co nejlepší výsledek. Věděli jsme, že proti Písku nemáme velké šance, ale chtěli jsme si zahrát kvalitní utkání v play off, tak aby naši mladí hráči nasbírali cenné zkušenosti. Aby viděli, že i proti takovému soupeři se dá hrát a aby měli po dobře odvedené práci chuť do letní přípravy,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců nymburský kouč Pavel Bičiště.

„Myslím, že i těch pár fanoušků, kteří nás přijeli podpořit na poslední zápas, viděli, že jsme zde nedostali žádný výprask, naopak jsme odolávali více než polovinu zápasu a nějaké příležitost ke vstřelení branky jsme si také připravili. Škoda gólů, které jsme inkasovali. Při prvním spadla Cicvárkovi helma, a přestože ví, že si musí řemínek zapnout, tak to neudělal. Za to přišlo vyloučení a zbytečný gól v přesilovce. Oslabilo nás i zbytečné vyloučení zkušeného Sirotka a Draka, kteří oba dostali osobní tresty. V závěru nám pak oba tito hráči chyběli,“ zlobil se nad nedisciplinovaností hráčů Bičiště.

„Chtěl bych pochválit výkony brankáře Rückla, který odchytal play off v parádní formě. Pojal zápasy zodpovědně a ukázal, že je opravdu kvalitním brankářem a předvedl vynikající výkony. V pátečním domácím zápase, jak sám přiznal, byly dva góly jeho, ale první a třetí zápas, které se hráli v Písku, odchytal opravdu skvěle,“ dodal nymburský kormidelník na adresu svého brankáře.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace