1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kluci bojovali ve všech zápasech, řekl Bičiště

15. 03. 2010

Nymburští hokejisté prohráli i ve třetím utkání prvního kola play off v souboji s Pískem a letošní sezona pro ně skončila. Písek na domácím ledě zvítězil 3:0 a Nymburku opět nedovolil skórovat. Hostující hokejisté dokázali v celé sérii za 180 minut skórovat pouze jednou, což bohužel na významnější úspěch nestačilo.

„Bál jsem se, aby dnes na nás už nedolehla únava. Přeci jen šlo o třetí zápas a ani dlouhá cesta do Písku vám nepřidá. Utkání jsme ale začali dobře. Chytili jsme začátek. Po první tetině to bylo 0:0. Ve druhé třetině jsme dostali jednu branku. Opět jsme bojovali a za to bych chtěl klukům poděkovat. Písek byl jednoznačným favoritem celé série a já jsem rád, že jsme se ani na jedno utkání nevykašlali, ale naopak jsme se všech třech zápasech snažili bojovat o co nejlepší výsledek. Věděli jsme, že proti Písku nemáme velké šance, ale chtěli jsme si zahrát kvalitní utkání v play off, tak aby naši mladí hráči nasbírali cenné zkušenosti. Aby viděli, že i proti takovému soupeři se dá hrát a aby měli po dobře odvedené práci chuť do letní přípravy,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců nymburský kouč Pavel Bičiště.

„Myslím, že i těch pár fanoušků, kteří nás přijeli podpořit na poslední zápas, viděli, že jsme zde nedostali žádný výprask, naopak jsme odolávali více než polovinu zápasu a nějaké příležitost ke vstřelení branky jsme si také připravili. Škoda gólů, které jsme inkasovali. Při prvním spadla Cicvárkovi helma, a přestože ví, že si musí řemínek zapnout, tak to neudělal. Za to přišlo vyloučení a zbytečný gól v přesilovce. Oslabilo nás i zbytečné vyloučení zkušeného Sirotka a Draka, kteří oba dostali osobní tresty. V závěru nám pak oba tito hráči chyběli,“ zlobil se nad nedisciplinovaností hráčů Bičiště.

„Chtěl bych pochválit výkony brankáře Rückla, který odchytal play off v parádní formě. Pojal zápasy zodpovědně a ukázal, že je opravdu kvalitním brankářem a předvedl vynikající výkony. V pátečním domácím zápase, jak sám přiznal, byly dva góly jeho, ale první a třetí zápas, které se hráli v Písku, odchytal opravdu skvěle,“ dodal nymburský kormidelník na adresu svého brankáře.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace