1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Končí vám sezona, znělo klatovským zimákem

11. 02. 2005

Na málokterém domácím zápase nymburských hokejistů jsem letos chyběl. Začalo play off, je tedy nejvyšší čas vyrazit s fanoušky také na zápas venku.

Na málokterém domácím zápase nymburských hokejistů jsem letos chyběl. Začalo play off, je tedy nejvyšší čas vyrazit s fanoušky také na zápas venku.
První kolo přihrálo Nymburku Klatovy. Na výpravu do zhruba 200 kilometrů vzdáleného města se proto vyjíždělo už ve dvě odpoledne, i když zápas začínal až v šest. Řidič s přesností Japonců odpíchl od zimáku na minutu přesně. To už bylo v autobusu poskládáno nejen pětatřicet nejvěrnějších, ale také bubny, obrovská písmena tvořící slovo POLABAN a několik lahví alkoholu, aby nám na trase nebyla zima.
Z pochopitelných důvodů se po cestě několikrát stavělo u benzinek. Čerpadláři jen nevěřícně zírali, jak z busu vyskakuje řada žlutomodrých postaviček a neomylně míří k nejbližšímu příkopu, aby si ulevily. "Nevíš, jak je to se vzdáleností při kouření u benzinek?," krkolomně jsem se zeptal vedle mě močícího Prochora. "To nevím. Ale myslím, že je důležitý netípat to na benzinových skvrnách," vcelku logicky usoudil Prochor.
Po cestě jsme procvičili hlasivky několika říznými pokřiky. V Klatově už na nás čekali vcelku milí organizátoři, kteří nám s úsměvem rozdali vstupenky a pak na nás poslali stádo několika desítek policistů, kteří nás chránili před případnými nájezdy domácích hulvátů. Nutno podotknout, že úspěšně. K jediné menší rozmíšce došlo až po zápase při odchodu ze zimáku, kdy se jeden z nespokojených klatovských rowdies domáhal potyčky s neúnavně skandujícím fandou Honzou Havelkou. Okolí je okamžitě odtrhlo a byl klid. Ale to jsem trochu předběhl.
Bicími a kvalitními hesly vybavení Nymburáci v ochoze byli po dobu zápasu minimálně vyrovnaným partnerem několika stovkám domácích fans, které držela naděje na dobrý výsledek až do posledních minut. Pak se jejich hrdinové na ledě sesypali jako domeček z karet a Nymburk rozstřílel Klatovy na cucky. Tedy 5:1. Domácím bylo do breku, ze žlutomodrého koutu se ozývalo kruté, ale trefné "končí vám sezóna, šálalálala". Oslavné ódy ani při zpáteční cestě neměly konce a řada fanoušků se shodla, že příště zase pojedeme. Snad už někam blíž.
MIROSLAV S. JILEMNICKÝ

Převzato z Nymburského deníku
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace