Kouč Bičiště: Byl to neúspěšný dlouhý výlet

31. 01. 2011

Hokejisté Nymburka prohráli v dalším druholigovém střetnutí skupiny Střed s Jindřichovým Hradcem na jeho ledě 1:5. Hokejisté od Vajgaru tak potvrdili svoji druhou příčku v tabulce, naopak Nymburk zůstal na šestém místě.

V úvodu zápasu oba týmy dobře bránily, a tak padla první branka až v osmnácté minutě zápasu. „První třetina byla z naší strany dobrá. Škoda že jsme v závěru dostali úplně zbytečný gól,“ litoval po prohraném zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Druhá část už byla ze strany Nymburka horší. Domácí se dostali do několika šancí, které dokázali zužitkovat. Navíc dokázali dát i branku při vlastním oslabení. „Hráli jsme několik přesilovek, ale nedokázali jsme v nich ani vystřelit. Dávali jsme si špatné přihrávky a do soupeřova pásma jsme se nedokázali pořádně dostat,“ viděl příčiny neúspěchu Bičiště.
Na začátku posledního dějství inkasoval Nymburk popáté a krátce na to nahradil v nymburské brance Vajnera Blažíček. „Chtěl jsem, aby si Blažíček zachytal a vzal to jako přípravu na další zápas,“ vysvětlil změnu v brankovišti nymburský kouč. Dlouhá cesta k nejvzdálenějšímu soupeři tak byla pořádně trpká. „Podali jsme špatný výkon. Byl to takový neúspěšný dlouhý výlet,“ pronesl na závěr hořce Bičiště.
Do konce základní části zbývá sehrát čtyři zápasy, Nymburk bude hrát dvakrát doma a dvakrát na ledě soupeře.