1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kouč Bičiště: Tohle jsem ještě nezažil

27. 09. 2011

Trenér Nymburka Pavel Bičiště a trenér Kolína Stanislav Bednář v ohlasech po derby

To nikdo nečekal. Že druholigový Kolín doma v derby porazí Nymburk rozdílem třídy 8:0, to skutečně nikdo nečekal. „Ani já jsem to nečekal. Hráli jsme dobrý hokej už v Chotěboři a proti Nymburku jsme to potvrdili. Ale měl jsem trošku obavy před zápasem, protože jsme byli oslabení. Nicméně jsme to zvládli výborně,“ rozplýval se kolínský kouč Stanislav Bednář. 
Jeho svěřenci si na ledě dělali, co chtěli. Ale v tom dobrém slova smyslu. Zkrátka, měli převahu. Úplně ve všem. „Snad ve všech věcech jsme byli lepší. Byli jsme rychlejší, kombinačně se nám dařilo. Dobře jsme si nahráli, góly padaly po hezkých akcích. Dobře jsme bránili, stačili jsme se vracet. Ve druhé třetině jsme Nymburk ani k ničemu nepustili. Prostě nám to sedlo. Hráli jsme dobrý hokej. Pro diváky to muselo být atraktivní, v derby doma vyhrát 8:0, co víc si mohou přát,“ věřil kolínský lodivod, že se zápas líbil nejen jemu, ale že výkon Kozlů ocenilo i několik stovek diváků.
Jeho protějšek měl o mnoho horší úlohu. Hodnotit debakl, to je nevděčný úkol. „Přijeli jsme sem s úplně jiným úmyslem. Chtěli jsme předvést jiný hokej, než jaký jsme předvedli. Byla to katastrofa. Od nás jde gratulace Kolínu za dobrý výkon,“ vysekl nymburský trenér Pavel Bičiště Kozlům poklonu.
„My jsme se na derby připravovali, ale nevyšlo nic. Tohle jsem ještě nezažil. Řekli jsme si, že nebudeme vylučovaní a hned na začátku utkání jsme byli dvakrát vyloučení. A pak jak to tam začalo padat, tak jsme posadili staré zkušené hráče, kteří by to měli táhnout a předávat zkušenosti mladým. Trošku jsem sestavu přeházel. Ti mladí se taky měli o výsledek poprat, ale my jsme byli jaloví úplně ve všem a celý zápas,“ kroutil hlavou kouč Nymburka.
„Já to nechápu. Může se stát, že vypadnou jeden dva hráči, kteří se dají nahradit, nebo jedna lajna. Může se půl zápasu odehrát na dvě lajny. Proti Kolínu to ale nešlo nikomu. My jsme v zápase neměli nic. A když už jsme se k něčemu dostali, tak jsme to zahodili,“ dotkl se Bičiště momentu, kdy Martinec pelášil sám na branku. A nedal.
„Nevím, jak se z tohoto hráči proberou do středy, kdy hrajeme s Jindřichovým Hradcem, což je další silný tým. Může se vyhrát s každým, to předvedl i Trutnov v Hodoníně, ale jestli předvedeme to, co v Kolíně, tak vyhrát nemůžeme,“ věděl jednoznačně Bičiště při svém hodnocení.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace