1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kouč Bičiště: Tým podržel Blažíček

15. 11. 2010

Nymburští hokejisté vyhráli v dalším kole druhé ligy skupiny Střed na svém ledě nad Trutnovem vysoko 6:1, přesto nebyl kouč Nymburka Pavel Bičiště s výkonem svého mužstva spokojen.

„Sice jsme vedli po první třetině dva nula, ale výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali. Myslím si, že tým, který hraje doma, by měl hrát trochu jinak. Měli bychom být více na puku, dohrávat souboje, aby z nás měl soupeř větší respekt a aby hráči soupeře poznali, že přijeli někam ven. Tak jsme nehráli a myslím, že takový klidový hokej, který jsme předváděli, Trutnovu vyhovoval,“ uvedl k první třetině nymburský trenér Pavel Bičiště.
Ještě horší to ale bylo v prostřední části. „Druhá třetina byla z naší strany nejhorší. Měli jsme několik přesilovek, ale nedokázali jsme je proměnit. Měli jsme i krátké přesilovky pět na tři, které jsme sehráli špatně. Soupeř bruslil a byl aktivnější a my měli štěstí, že se mu nepodařilo dát víc než jednu branku. Hosté se ani za stavu 4:1 nevzdávali,“ všiml si kouč vítězného týmu.
Ve třetí třetině hrál Nymburk pětiminutovou přesilovku navíc umocněnou dvouminutovým faulem, přesto domácí tuto výhodu nedokázali využít. „Myslím si, že diváci by rádi viděli velkou četnost střel. To musí být pětiminutová kanonáda a ne to, co jsme předváděli. Vystřelili jsme jen pár střel a navíc jsme ani netrefili bránu,“ mrzelo nymburského kormidelníka. „Vyhráli jsme, ale přece jen bych chtěl vidět od mých svěřenců trošku jiný výkon.“
Domácí kouč ovšem nechce, aby i přes mírnou kritiku vyznělo hodnocení utkání negativně. „S vítězství samozřejmě panuje spokojenost a chtěl bych za něj hráčům poděkovat. Tým výborně podržel brankář Blažíček, který ve druhé třetině chytil několik šancí hostí,“ vyzdvihnul výkon gólmana trenér Bičiště.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace