1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kouč: Sokolov měl strach, že o vedení přijde

01. 12. 2014

V utkání druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Sokolova o dva góly 4:2.

Nymburk k utkání odcestoval pouze s patnácti lidmi ve značně kombinované sestavě. „Ani jedna lajna v podobném složení nikdy předtím nehrála. V každé řadě byl někdo nový. Ve třetí pětce hráli čtyři obránci,"  tak stručně prozrazoval složení mužstva trenér Pavel Bičiště.
Nymburk nastoupil už bez Stehlíka, který jedná o angažmá v Itálii, naopak se do sestavy vrátil uzdravený Velechovský. Chyběli také hradečtí junioři. „Přesto jsme i v této sestavě sehráli dobré utkání," prohlásil trenér Nymburka.
V úvodní třetině Nymburští jednou inkasovali, k výraznějšímu ohrožení branky soupeře se nedostali. „Sokolovští měli v první třetině velký tlak, ale hráli jsme dobře a zodpovědně dozadu a dovolili jsme jim vstřelit jen jednu branku," popisoval začátek zápasu Bičiště.
V úvodu druhé periody inkasovali hosté podruhé. „Podařilo se nám ale vstřelit kontaktní gól, který nás nakopl. Měli jsme najednou více šancí a dostali jsme se do přesilovek." Jenže únik domácího hráče musel Kříž hasit faulem a z trestného střílení se domácí radovali potřetí. „Věřil jsem Brázdilovi, že to chytí, ale nepovedlo se. Naštěstí jsme ale zase rychle vstřelili kontaktní gól a domácí se obávali o výsledek," pokračoval nymburský kouč. „Bohužel v závěru jsme se sami připravili o možnost vyrovnání, když jsme byli potrestání za hru v šesti. Už o nic nešlo a tak jsme i v oslabení zkusili odvolat brankáře, ale nevyšlo to," pronesl trenér.
Přestože jeho tým nebodoval, utkání se mu líbilo. „Celkově to byl velmi bojovný zápas a pěkný zápas, hraný v pěkné divácké atmosféře. Přijeli jsme s tím, co máme v současné době k dispozici. Podali jsme zodpovědný výkon dozadu, se kterým jsem spokojen. Sokolov měl ve třetí třetině strach, že o své vedení přijde. Škoda, že se nám nepovedlo vyrovnat, ale nutno uznat, že soupeř byl lepší," dodal na závěr nymburský kouč Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace