1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kvalifikace o 2. ligu zná postupující do 2. ligy

05. 04. 2008

Ve sk. A a B ještě nebyly odehrány všechny zápasy, postupující do 2. ligy jsou však již známí. Ze sk. A postoupily Strakonice, ze sk. B Žďár nad Sázavou a ze sk. C postupuje Břeclav. více v článku

Kvalifikace o 2. ligu se hraje ve 3 skupinách. Dvě skupiny se hrají v Čechách a jedna skupina na Moravě. Vítězové dvou českých kvalifikačních skupin nahradí sestupující týmy ze skupin Západ a Střed, vítěz moravské skupiny nahradí sestupující tým skupiny Východ. 

V Čechách se hrálo celkem 9 krajských přeborů, z nichž se 7 vítězů zúčastní kvalifikace. Vítěz Karlovarského kraje HC Mattoni Ostrov nad Ohří se do kvalifikace nepřihlásil a vítěz Plzeňského kraje HC Ekonomické stavby Plzeň do kvalifikace nenastoupil pro rozsáhlou marodku mužstva. Na Moravě se kvalifikace zúčastní všichni vítězové jednotlivých krajských přeborů. Do 2. ligy postupuje vždy vítěz skupiny.

Týmy byly rozděleny do skupin takto:

Čechy:

Skupina A:

Jihočeský kraj (HC Strakonice), Praha (TJ Bohemians Praha), Středočeský kraj (HC Příbram), Liberecký kraj (HC VTJ Ještěd Liberec) 

HC Strakonice http://www.hc-strakonice.estranky.cz/
                           http://www.hcstrakonice.cz/index_1.php - neoficiální stránky

Bohemians Praha http://hcbohemians.cz/index.php

HC Příbram   http://www.hcpribram.cz/

Ještěd Liberec http://www.hcvtjliberec.wz.cz/index.html

Skupina B:

Královéhradecký kraj (TJ Spartak Nové Město nad Metují) , Pardubický kraj (SKLH Žďár nad Sázavou), Plzeňský kraj (HC Ekonomické stavby Plzeň) – pro rozsáhlou marodku nakonec do kvalifikace nenastoupili, Ústecký kraj (KLH HC Draci Bílina)

Spartak Nové Město nad Metují http://www.tjspartak.cz/

HC Žďár nad Sázavou http://www.hokejzr.cz/

HC Bílina http://www.dracibilina.cz/

HC ES Plzeň http://www.eshokej.estranky.cz/

Morava

Moravskoslezský kraj (HC Kopřivnice), Zlínský kraj (HC Uherské Hradiště), Jihomoravský kraj (HC Břeclav)

HC Kopřivnice               http://www.hc-koprivnice.cz/

HC Uherské Hradiště http://www.hcuh.cz/

HC Dyje Břeclav           http://ihcbreclav.dnh.cz/



Kvalifikace o postup do 2. ligy 2007 – 2008
 

Čechy

Vítěz Karlovarského kraje HC Mattoni Ostrov nad Ohří se do kvalifikace nepřihlásil.

Skupina A
Hrají vítězové: Jihočeský kraj (HC Strakonice), Praha (TJ Bohemians Praha), Středočeský kraj (HC Příbram), Liberecký kraj (HC VTJ Ještěd Liberec)

1. kolo 22. března:  Bohemians Praha – Příbram 2:1, Strakonice – VTJ Liberec 5:3
2. kolo 26. března:  Příbram – VTJ Liberec 7:4, Bohemians Praha – Strakonice 3:5
3. kolo 29. března:  Strakonice – Příbram 2:0, VTJ Liberec – Bohemians Praha 3:4
4. kolo 2. dubna:  Příbram – Bohemians Praha 5:4, VTJ Liberec – Strakonice 2:2
5. kolo 5. dubna:  VTJ Liberec – Příbram 4:10, Strakonice – Bohemians Praha 5:1
6. kolo 9. dubna:  Příbram – Strakonice, Bohemians Praha – VTJ Liberec

tabulka:
1. Strakonice  5 4 1 0 19:9  9
2. Příbram     5 3 0 2 23:16 6
3. Bohemians   5 2 0 3 14:19 4
4. VTJ Liberec 5 0 1 4 16:28 1
Strakonice postupují do 2. ligy

Skupina B
Hrají vítězové: Královéhradecký kraj (TJ Spartak Nové Město nad Metují) , Pardubický kraj (SKLH Žďár nad Sázavou), Plzeňský kraj (HC Ekonomické stavby Plzeň) – pro rozsáhlou marodku nakonec do kvalifikace nenastoupil, Ústecký kraj (KLH HC Draci Bílina)

1. kolo 22. března: Nové Město n. Met. – Žďár 4:4, volno – Bílina
2. kolo 26. března: Žďár – Bílina 6:5, Nové Město n. Met. – volno
3. kolo 29. března: volno – Žďár, Bílina – Nové Město n. Met. 1:6 
4. kolo 2. dubna:  Žďár – Nové Město n. Met. 3:2, Bílina – volno
5. kolo 5. dubna:  Bílina – Žďár 7:5, volno – Nové Město n. Met.
6. kolo 9. dubna:  Žďár – volno, Nové Město n. Met. – Bílina

tabulka:
1. Žďár n. Sáz.       4 2 1 1 18:18 5
2. Nové Město n. Met. 3 1 1 1 12:8  3
3. Bílina             3 1 0 2 13:17 2
Žďár postupuje do 2. ligy


Morava

Hrají vítězové: Moravskoslezský kraj (HC Kopřivnice), Zlínský kraj (HC Uherské Hradiště), Jihomoravský kraj (HC Břeclav)

1. kolo 19. března:  Kopřivnice – Uherské Hradiště 6:1 
2. kolo 22. března:  Břeclav – Kopřivnice 1:0
3. kolo 26. března:  Uherské Hradiště – Břeclav 2:7
4. kolo 29. března:  Uherské Hradiště – Kopřivnice 0:7
5. kolo 2. dubna:     Kopřivnice – Břeclav 4:3
6. kolo 5. dubna:     Břeclav – Uherské Hradiště 11:0

tabulka:
1. Břeclav          4 3 0 1 22:6  6
2. Kopřivnice       4 3 0 1 17:5  6
3. Uherské Hradiště 4 0 0 4  3:31 0
Břeclav postupuje do 2. ligy


 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace