1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Lejsek v Nymburce skončil

12. 05. 2004

Po tříletém trénování nymburských hokejistů trenér Vladimír Lejsek ve své funkci končí a od nové sezóny bude trenérem rivala Benátek nad Jizerou.

Lejsek v Nymburce skončil
Po tříletém trénování nymburských hokejistů trenér Vladimír Lejsek ve své funkci končí a od nové sezóny bude trenérem rivala Benátek nad Jizerou. "Rozešli jsme se v přátelském duchu. Naše dohoda zněla na tři roky. Trenér Lejsek zde odvedl práci, se kterou jsem spokojen a pokud bude z jeho strany zájem, další spolupráci s ním v žádném případě nevylučuji." Uvedl k odchodu trenéra prezident klubu NED Hockey Nymburk Tomáš Netík. 
Jméno nového trenéra zatím není známo. "Nechci se unáhlit ve výběru. Je možné, že ještě na začátku přípravy na ledě, což je 26. července, nebude jeho jméno známé. To že bych vedl tým i během sezóny ovšem považuji za velice nepravděpodobné." Řekl Netík.
Letošní plán letní přípravy doznal velkých změn. Nymburští hráči nebudou trénovat společně tak jako v minulých letech. Každý z hráčů bude trénovat individuálně dle plánu přípravy speciálně vypracovaným prezidentem klubu Netíkem, který je rovněž držitelem trenérské licence. Připravenost se bude kontrolovat na kontrolních srazech například při přípravných fotbalových zápasech. "Podobný plán přípravy má například i pražská Sparta. Já jsem se k tomuto kroku odhodlal poté, co počet hráčů pocházejících z Nymburka opět klesl. V současné době je to prakticky šest hráčů." Uvedl Netík.
Výrazné změny v kádru se prozatím nerýsují. Jádro nymburských hráčů by mělo být obaleno hráči dojíždějícími z Prahy a Mladé Boleslavi. "Skořepa s Hnátem se zkouší prosadit do kádru Mladé Boleslavi. Sirotek bude nastupovat v Nymburce. Nadále počítám s Kosejkem."
Prezident nymburského klubu se také vyjádřil k další spolupráci s prvoligovou Mladou Boleslaví, ve které se změnilo vedení. "Už proběhla jednání s manažerem Kaňkovským i trenérem Hořavou. Spolupráce by měla pokračovat jak na úrovni mládeže tak i dospělých. Opět počítáme se střídavým startem hráčů z Mladé Boleslavi."
Tomáš Netík se také vyjádřil k hracímu systému ligy pro příští rok. "Uvažuje se o přerozdělení skupin Západ a Střed s tím, že do skupiny Západ by byly přesunuty týmy Jablonce, Benátek a Nymburka a do skupiny střed týmy Strakonic, Příbrami a Klatov. S tím ovšem nesouhlasíme. Jet ve všední den třeba do Sokolova nebo do Klášterce znamená prakticky v poledne odjíždět od stadionu. Navíc bychom přišli o nejatraktivnější derby s Kolínem. Další problém vystal s týmem Velké Bíteše. Vzhledem k sestupům z 1. ligy a postupům z krajských přeborů je nyní ve druhé lize 13 moravských týmů a mužstvo Velké Bíteše jako tým, který to má do Čech nejblíže, by měl hrát českou skupinu. Bojujeme také o změnu hracího dne ze středy na pátek. To ovšem naráží na nedostatek termínů. Právě v pátek se totiž hrají juniorské a dorostenecké soutěže."
Na všechny tyto otázky budou známé odpovědi 1. června, kdy se v Praze koná aktiv zástupců klubů hrajících druhou hokejovou ligu.
Prozatímní program přípravných zápasů: 17.8. doma Jablonec, 19.8. doma Havlíčkův Brod, 24.8. venku Jablonec, 26.8. venku Kolín, 1.9. venku Havlíčkův Brod, 3.9. doma Kolín,

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace