1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Letní příprava hokejistů je v plném proudu.

24. 05. 2007

Několik novinek o přípravě na novou sezónu. Rozpis přípravných zápasů Nymburka.

Už od začátku května se nymburští hokejisté připravují na novou hokejovou sezónu. Třikrát týdně se pod vedením trenéra Petra Zbírala scházejí hráči k tréninku. Letní příprava bude trvat až do konce června, pak čeká hokejisty měsíční dovolená. První trénink na ledě je naplánován na 31. července. První přípravný zápas pak na 14. srpna. Příští sezónu čeká fanoušky i hráče opět několik změn. Na trenérském postu zaujme pozici hlavního kouče Petr Zbíral. Jeho asistentem by měl být Petr Haken, bývalý mladoboleslavský hráč, naposledy asistent trenéra tamního áčka. Vladimír Lejsek se bude věnovat pouze mladoboleslavské mládeži. Také v hráčském kádru se očekává několik změn. Do Nymburka přichází z Vrchlabí Jan Vondrlík. Dalších několik hráčů je v jednání. „Působení ostatních hráčů v dresu Nymburka ještě není definitivní, nerad bych proto další jména prozrazoval,“ řekl prezident klubu Tomáš Netík. Počítá se také se všemi hráči pocházejícími z Nymburka. „Opět se budeme snažit spolupracovat s pražskou Spartou a Mladou Boleslaví. Ovšem nakolik nám budou tyto kluby ochotny půjčovat hráče se teprve ukáže,“ prozradil Netík. Juniorka Mladé Boleslavi však postoupila do extraligy juniorů a je tedy předpoklad, že boleslavské vedení bude mít zájem pro své mladíky zajistit střídavé starty do soutěže dospělých.
Velké změny také čekají samotnou druholigovou soutěž. Dvůr Králové, který si účast vybojoval v kvalifikaci vítězů krajských přeborníků přepustil 2. ligu do Uničova. Tím pádem je ve 2. lize 13 moravských týmů a Velké Meziříčí se s největší pravděpodobností přesune do skupiny Střed. Prodej ligy je na spadnutí ve Strakonicích. Stále nejasno je o působení Žďáru ve 2. lize. Žďár se potýká s velkými problémy a jeho funkcionáři rozhodli o prodeji 2. ligy. Na veřejnost prosákly informace, že  o 2. ligu má zájem Kutná Hora a Rokycany. Problémy hlásí také z Velké Bíteše. Z uskutečněných převodů licencí je zřejmé, že dojde ke změnám ve složení jednotlivých skupin. Jak bude složení skupiny definitivně vypadat a jestli systém ligy zůstane u 44 kol nebo se vrátí ke 34 kolům se rozhodne ve čtvrtek 31. června, kdy se jednotliví zástupci klubů sejdou v Praze na losovacím aktivu.
Prezident klubu Tomáš Netík se také snaží na srpen připravit pro nymburské fanoušky několik  hokejových lahůdek. „Extraligové týmy hrají v rámci přípravy na příští sezonu hokejový pohár. Jednám o tom, že by Sparta Praha mohla nastoupit v pohárovém zápase proti Pardubicím na zimním stadionu v Nymburce.“ V létě se také na nymburském ledě odehraje přípravný zápas mezi Libercem a Mladou Boleslaví. V úvahu přichází ještě přátelský zápas Nymburka s prvoligovým německým týmem. 

Přehled přípravných zápasů Nymburka:

úterý   14.8. Jablonec - Nymburk
čtvrtek 16.8. Roudnice - Nymburk
úterý   21.8. Nymburk - Jablonec
čtvrtek 23.8. Nymburk - Roudnice
úterý   28.8. Kobra Praha - Nymburk
čtvrtek 30.8. Nymburk - Kolín
čtvrtek  6.9. Kolín - Nymburk
pátek    7.9. Nymburk - Kobra Praha
 


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace