1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Letní příprava hokejistů začala.

03. 05. 2006

V pondělí 24. dubna se poprvé sešli nymburští hokejisté na úvodním srazu k zahájení letní přípravy.

Model letní přípravy bude stejný jako poslední tři roky. Hráči vyfasovali od trenéra Netíka tréninkové plány a nyní se podle nich budou individuálně připravovat. Hráči z Prahy se budou taktéž individuálně připravovat v Praze. Během přípravy je plánováno i několik fotbalových utkání, kde se celý tým kompletně sejde. Společné tréninky, kde by trenér dohlížel nad přípravou nebudou organizovány. „Tento systém se osvědčil. Funguje již tři roky. Hráči hrají sedm měsíců po práci hokej. Nelze po nich chtít, aby nyní zase po práci chodili na tréninky na letní přípravu. Mají své povinnosti v zaměstnání i v rodinách. Každý ať si tedy trénuje dle svých časových možností. Je to optimální řešení. Není třeba nikoho kontrolovat. Hráči trénují pro sebe. Pokud jejich výkonnost nebude odpovídající, nahradí je lépe připravení hráči.“ Okomentoval systém letní přípravy Netík.
Ten se také zmínil o případných posilách pro příští sezónu. „Jsme domluveni s Jiřím Martincem, který přichází z juniorů Sparty. Původem je to však nymburák.“ Řekl Netík.
Dalším novicem by měl být junior (také původem nymburák) Martin Dulovec (vloni junioři Hradec Králové). Ten bude absolvovat letní přípravu s A-týmem Hradce Králové, na led by však měl jít už s Nymburkem. Připraveni by měli být i obě loňské posily z juniorů Sparty, které však pro zranění loni v lize jen paběrkovali. „Culka s Peškem absolvují přípravu s juniory Sparty.“ Uvedl Netík.
V příští sezóně už nebude za Nymburk nastupovat kolínský útočník Malý. Kolín stahuje své hráče z hostování, do Kolína se vrací i Nedbal z Benátek. S největší pravděpodobností také opustí tým Nymburka Lukáš Král. „Lukášovi jsme dali maximální nabídku, na kterou v rámci svých ekonomických možností máme. Vrchlabí mu však nabídlo profesionální smlouvu. Stále ještě není nic hotové, ale je velice pravděpodobné, že Lukáš do Vrchlabí odejde.“ Prozradil Netík.
Prezident klubu Tomáš Netík také znovu oslovil bývalou Sparťanskou ikonu Richarda Žemličku. Možnost jeho startu existovala již v loňské sezóně, nakonec však Žemlička zamířil na Slovensko. Letos se však Žemlička vrací a v příští sezóně bude trénovat dorost Sparty Praha. „Richard musí zjistit co bude trénování obnášet a bude-li moci současně hrát za Nymburk. Nabídku hrát v Nymburce neodmítnul, prozatím ovšem nic neslíbil. Jeho účast by se týkala především startů v domácích zápasech. Měl by být tahákem pro diváky,“ řekl Netík. Podobně působil před lety v nymburském dresu bývalý reprezentant a hráč NHL David Volek.
Jak bude příští ročník 2. ligy vypadat se rozhodne 26. května. To v Praze proběhne aktiv zástupců klubů a rozlosování. V souvislosti s uzavřením extraligy je možné, že změny potkají i nižší soutěže. Za jednou z nich stojí i Netík: „Jsem pro zrušit veškeré baráže. Jak mezi 1. a 2. ligou tak mezi krajskými přebory a 2. ligou. Jednotlivé soutěže by nebyly časově vázány mezi sebou a liga by se mohla hrát třeba do konce března. Bylo by mnohem více termínů." Z důvodu existence baráže o 1. ligu musela 2. liga příliš brzy končit.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace