1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Letní suchá příprava skončila

02. 07. 2009

Bývalý trenér juniorů a nyní nový trenér A-týmu Pavel Bičiště vedl letní přípravu nymburských hokejistů, té se však zúčastňovali především junioři.

Letní příprava trvala více než dva měsíce a probíhala především v okolí zimního stadionu. „Na novou sezónu jsme se začali připravovat 20. dubna. Ke trénování jsme využívali tělocvičnu a posilovnu zimního stadionu, hasičské hřiště. Na delší běhy jsme využívali areál Ostrova. V květnu jsme také trénovali na nymburský závod dračích lodí, kterého jsme se zúčastnili a kde jsme skončili na 6. místě ze 14 posádek. Což si myslím byl dobrý úspěch,“ říká trenér Bičiště. „Na závěr jsme si dali výjezd na kole a turnaj v malé kopané,“ dodává.
Společných tréninků se zúčastňovali především junioři. „Na tréninku nás bylo vždy 15 až 17. Spousta hráčů se připravovalo na maturity, byla nějaká nemoc nebo zranění ale celkově jsem spokojen. Hráči bývalé juniorky, kteří by měli přejít do áčky, což jsou Vacek, Němeček, Protivný, Pánek a Cicvárek, tak ti chodili pravidelně.“
Příznivce nymburského hokeje určitě překvapí přístup ostatních hráčů ke společné přípravě. „Z hráčů A-týmu chodil Dulovec, který však měl problémy se zády. Martinec pracuje v Praze a tréninku se zúčastnil 2x. Mluvil jsem se Sirotkem, který by měl plnit funkci hrajícího asistenta. Ten se připravuje individuálně v Praze. Posilovnu využíval Pavel Kříž, do sestavy by se měl vrátit individuálně trénující Krejčík. O ostatních hráčích nemám informace žádné.“  
Nyní čeká hráče měsíční a na začátku srpna začne příprava na ledě. „3. srpna máme první trénink na ledě. Uvidíme jak to bude vypadat,“ říká trenér Pavel Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace