1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Martinec poslal hattrickem juniory do ligy!!!

06. 04. 2007

Nymburští junioři vyhráli v Mariánských Lázních 6:2 a postupují do ligy juniorů. Po postupu mužů z krajského přeboru do 2. ligy v sezóně 96-97 a po postupu dorostenců z krajského přeboru do dorostenecké ligy v sezóně 04-05 se tak jedná o další z úspěchů Nymburka v jeho hokejové historii. Mariánské Lázně potřebovaly k postupu vyhrát o pět a více gólů. V utkání se dostali domácí do vedení 2:0, Nymburk však i zásluhou tří gólů Martince otočil na 6:2 a postupuje do ligy. Nedělní utkání proti Lounům se již neuskuteční.

Nymburku stačila k postupu do ligy v rozhodujucícím zápase proti Mariánským Lázním i remíza nebo dokonce i prohra o čtyři góly. Naopak domácí pokud chtěli postoupil museli vyhrát alespoň o pět gólů. Mladí nymburští hokejisté však potvrdili své kvality a zaslouženým vítězstvím se probojovali do juniorské ligy - druhé nejvyšší juniorské soutěže.
Úvod zápasu se přitom nevyvíjel pro hosty příznivě. Domácí se ujali vedení 2:0 a živili naději na postup. Nymburští hokejisté však dokázali ve druhé třetině otočit na 2:4. Na 1:2 snížil střelou pod břevno Cicvárek a pak začal úřadovat Martinec, který dvěma brankami otočil skóre ve prospěch Nymburka. Pojistku v podobě čtvrtého gólu pak ještě do druhé sirény přidal Hladík. V poslední části hry Nymburk vstřelil další dva góly a bylo rozhodnuto. Domácí prohru těžce nesli a v závěru zápasu bylo vidět několik bitek, na vítězství hostů to už však nic nezměnilo. Ústřední postavou zápasu byl nymburský útočník Martinec, který vstřelil hattrick a výrazně se tak podílel na výhře: "Za tři góly jsem samozřejmě rád, ale hlavně jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci vybojovat ligu."
Branky Nymburka: Martinec 3, Cicvárek, Hladík, Žoha.

Konečná tabulka kvalifikace:
1. TJ Stadion Nymburk      3 3 0 0 25:14 6
2. HC Mariánské Lázně      4 2 0 2 19:22 4
3. HC Slovan Louny         3 0 0 3 14:22 0

Poslední utkání Nymburk - Louny se již nehrálo

Rozlosování kvalifikace:

1. kolo pátek 23.3.
Nymburk - volno
Mariánské Lázně - Louny 7:4

2. kolo neděle 25.3.
volno - Louny
Nymburk - Mariánské Lázně 9:5

3. kolo pátek 30.3.
Mariánské Lázně - volno
Louny - Nymburk (v Chomutově) 7:10

4. kolo neděle 1.4.
volno - Nymburk
Louny - Mariánské Lázně (v Chomutově) 3:5

5. kolo pátek 6.4.
Louny - volno
Mariánské Lázně - Nymburk 2:6

6. kolo neděle 8.4.
volno - Mariánské Lázně
Nymburk - Louny (nehráno - o postupujícím je již rozhodnuto)

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace