1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Na aktivu se nerozhodlo

30. 05. 2011

Na druholigovém aktivu, který se konal v pondělí, a na kterém se mělo rozhodnout o podobě 2. hokejové ligy na příští rok, se o definitivní podobě příštího ročníku nerozhodlo.

Přihlášku pro účast v příští sezóně podalo celkem 34 klubů. (Vloni hrálo 2. ligu 35 týmů). Postoupivší Strakonice neměly o účast ve 2. lize zájem. Postoupily tedy svoji účast Bílině, ovšem Výkonný výbor ČSLH tento převod práv zamítl. Tím tedy přišla 2. liga o jedno účastnické místo. Otazník nad účastí visí na Chrudimí, která zaslal přihlášku i zaplatila startovné, ovšem vše nasvědčuje tomu, že 2.ligu hrát nebude. Nejvíce však svazu zamotaly hlavu Klatovy, které podaly přihlášku, ovšem startovné dosud nehradily a na aktivu ani neměly svého zástupce. Dle řádů by tedy neměly příští rok 2. ligu hrát. Vzhledem k těmto nejasnostem, které musí být vyřešeny do středy, kdy zasedá VV ČSLH, nebylo možno s definitivní platností rozhodnout o podobě příštího ročníku. Na VV ČSLH však bude předložen návrh, se kterým přišli zástupci Moravských týmů. Moravské týmy mají zájem hrát co nejvíce zápasů a proto preferovaly skupinu s dvanácti účastníky, s tím že by Břeclav a Technika Brno hrály ve sk. Střed. S tím oba zmíněné kluby souhlasily. Mezi kluby sk. Střed bylo toto hlasovací většinou také přijato. Ve sk. Východ tedy bude hrát 12 účastníků. Do skupiny Střed a Západ potom zbývalo rozdělit 22 týmů (včetně nejistých Klatov a Chrudimi). Pokud do 2. ligy nastoupí oba týmy, bude mít sk. Střed i Západ 11 účastníků, pokud nenastoupí ani jeden tým, budou mít skupiny Střed a Západ po 10 týmech. Pokud bude hrát pouze jeden z těchto týmu, bude se ve sk. Západ nebo ve sk. Střed hrát v lichém počtu 11 účastníků. Systém soutěže zůstává stejný. Hraje se čtyřkolově, do play off postupuje 8 nejlepších. Pro ostatní soutěž končí. Změnou je, že play off se bude hrát na 3 vítězné utkání. 1. kolo se bude hrát o víkendu 10./11. září. Jedno kolo se také bude hrát mezi Vánočními svátky. (pokud se na tom týmy domluví, mohou tento zápas předehrát v jiném termínu).
Rozdělení do skupin:
Skupina Východ:
Opava, Orlová, Havířov, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Vsetín, Valašské Meziříčí, Šternberk, Přerov, Prostějov, Uherské Hradiště, Hodonín
Skupina Střed:
Chotěboř, Jindřichův Hradec, Písek, Kolín, Kutná Hora, Milevsko, Žďár, Nymburk, Pelhřimov, Benešov, Břeclav, Technika Brno
Skupina Západ:
Řisuty, Klášterec, Sokolov, Klatovy, Jablonec, Děčín, Kobra Praha, Roudnice, Trutnov, Chrudim.
O 2. ligu má zájem také Bílina. Strakonický Deník informoval o převodu práv ze Strakonic do Bíliny, co ovšem svaz zamítnul. Zařazení Chrudimi do sk. Západ nahrává myšlence, že Bílina by mohla získat licenci z Chrudimi. V případě, že by se tak stalo a že by i Klatovy ve 2. lize hrály, bylo by ve sk. Západ všech 10 účastníků. Jeden ze sk. Střed by tedy ještě musel jít do sk. Západ, tak aby ve sk. Střed i Západ byl stejný počet účastníků.      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace