1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Na první obrátce

24. 10. 2006

Hokejisté mají odehranou první čtvrtinu ze 44 zápasů dlouhodobé části.

Nymburku patří po 11. odehraných kolech až 7. příčka s 15 získanými body. Umístění až ve druhé polovině dvanáctičlenné skupiny je pro hráče i pro fanoušky určitě mírným zklamáním. Přitom herní projev nymburských hokejistů ne zcela odpovídá jejich postavení v tabulce. Nymburk začal sezónu sympatickým výkonem na ledě velkého favorita Vrchlabí, kde domácí až zlepšenou hrou v poslední třetině rozhodli o svém vítězství. Pak následovala výhra doma nad exligovým Jindřichovým Hradcem a potom výbuch v derby v Kolíně. V následujícím zápase se představila v Nymburce Chrudim, která s řadou exligistů získala bod až v samém závěru utkání. Po dvou utkáních venku proti Milevsku a Pelhřimovu, ve kterých Nymburk vstřelil vždy jeden gól ale získal čtyři body, přišla krutá prohra doma v té době s posledními Strakonicemi. Do Tábora se tedy nejelo v nejlepší náladě, ale čtyři góly Nýče rozhodly o vítězství Nymburka. V dalším zápase přivítal Nymburk doma Benátky. Soupeř neprolomil zakletí nymburského ledu a opět si z Nymburka neodvezl ani bod. V dalším zápase jel Nymburk do Žďár s vidinou zisku tří bodů, ovšem čtyřikrát minutá prázdná brána rozhodla o vítězství domácích. Posledním soupeřem byl Písek. V zápase zatím nejslabší úrovně Nymburk jen dotahoval náskok soupeře a nakonec prohrál v prodloužení.
Nymburk si tedy připsal do tabulky čtyři výhry, dvě remízy a čtyři prohry z toho jednu v prodloužení. Zajímavé je zjištění, že Nymburk získal více bodů s týmy, které jsou v tabulce před ním, než s týmy, které jsou až za ním.
Co však Nymburk trápí nejvíce je střílení gólů. Hokejisté doma nastříleli v pěti zápasech 11 gólů a taková střelecká potence odpovídá spíše fotbalovému týmu než hokejovému. Především díky špatné koncovce je Nymburk v tabulce tam kde je, neboť herní projev mužstva není špatný. Za zbytečnou ztrátu bodů lze považovat především zápasy s Chrudimí, Strakonicemi a Žďárem. Ve všech těchto třech zápasech byli nymburští hokejisté lepší než soupeř, vypracovali si mnohem více šancí než soupeř, ovšem nemohoucnost vstřelit gól rozhodla o zisku jediného bodu místo devíti. Střelce typu Krále, Malého a Lukeše, kteří před sezónou Nymburk opustili, dokázal částečně nahradit jen Nýč a to je málo. Slibně se rozehrávající Fišer se zranil a jeho návrat v letošní sezóně je nejistý. Dobrou hru předvádí Turinský, který si vede s nevídanou lehkostí v soubojích jeden na jednoho, ale ani on se v koncovce nedokáže výrazně prosadit.
Při nízkém počtu vstřelených branek tak mnohem více záleží na brankáři, neboť prakticky každý gól v jeho síti může rozhodovat o zisku či ztrátě bodů. Kremina si v brance vedl až do svého zranění v 9. kole s bravurou a případné šance soupeře likvidoval s přehledem. Po zranění jej nahradil Matoušek, který sice ve Žďáře předvedl ohromnou minelu ovšem jinak i jeho výkony jsou výborné. 
Ve středu začíná zápasem s Vrchlabím druhá čtvrtina. Doufejme, že hráči přidají k dobrým výkonům i nějaké vstřelené góly a přinesou tak radost nejen do kabiny ale i do hlediště, které letos i vinou teplého podzimu zůstává hodně prořídlé.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace