1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Na zimáku upravují střechu. „Dlouhodobé řešení to ale není,“ upozorňuje Netík

06. 11. 2014

Druholigoví hokejisté v týdnu trénují v Poděbradech, sobotní zápas proti Řisutům sehrají místo doma na hřišti soupeře ve Slaném.

Odmontování stávajících podhledů, z nichž se před několika dny jeden uvolnil a samovolně dopadl na ledovou plochu při tréninku hokejistů.
To právě nyní probíhá na nymburském zimním stadionu, který je všem aktivitám až do konce týdne oficiálně uzavřen. „Místo podhledů jsou instalovány hliníkové fólie. Je to řešení pouze na určitou dobu. Čtyřicetiletá střecha pochopitelně potřebuje zásadnější opravu. Proto jsme ve spojení s městem a má-li zůstat funkční zimní stadion 
v Nymburce i do budoucna, musí se to v dohledné době řešit," řekl prezident hokejového klubu Tomáš Netík.
Dobrou zprávou pro fanoušky místních hokejistů tak je fakt, že kvůli provizorní rekonstrukci střechy přijdou 
o jediný domácí zápas, který byl naplánován na tuto sobotu. Původně se totiž počítalo 
s uzavřením stadionu na celý listopad.
Hokejisté absolvují tento týden tréninky na ledě nedávno otevřeného nového stadionu v sousedních Poděbradech. Sobotní zápas je přeložen na hřiště soupeře do Řisut. Další zápas se odehraje podle plánu v sobotu 15. listopadu na ledě Děčína a poprvé tak budou moci fanoušci přijít na domácí utkání ve sváteční pondělí 17. listopadu, kdy se nymburští hokejisté střetnou s Klatovy.
Zpět k samotnému zimnímu stadionu. Jeho čtyřicetiletá existence volá po celkové rekonstrukci stejně jako šéf hokejistů. Jenže skutečným majitelem stadionu je společnost TJ Stadion Nymburk. 
A ta podle nedávných slov svého zástupce Martina Krejčíka zatím shání peníze na opravy marně. „My jsme už žádali o několik grantů, ale nikdy jsme nebyli úspěšní. Situaci chceme řešit ve spolupráci s městem, přičemž pan místostarosta Vocásek některé možnosti na jednání navrhl," řekl na konci září Krejčík.
S tím souhlasí i prezident hokejového klubu. „Situaci musíme řešit s městem. Například formou začlenění do chystaného olympijského centra," uvažuje Netík.

Článek převzat z Nymburského deníku, autor Miroslav Jilemnický, foto Miroslav Jilemnický

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace