1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Názory profesionálních novinářů na chování fanoušků Klatov

13. 02. 2006

Jak popisují chování fanoušků Klatov ve čtvrtečním 2. zápase play off redaktoři Nymburského deníku Miroslav Salám Jilemnický a redaktorka Klatovského deníku Yvetta Musílková? Můžete posoudit sami.

Nymburský deník: Miroslav Salám Jilemnický

Nepřijeli fandit! Do Nymburka se přijeli rvát

Rota těžkooděnců s helmami a štíty musela nastoupit na nymburský hokejový stadion před utkáním play off druhé ligy mezi domácími a Klatovy. Stejně jako v loňském roce přijela skupina hostujících fanoušků spíš než povzbuzovat provokovat a vyvolávat potyčky.
Ještě při rozbruslení padaly na střídačku domácích hokejistů mohutné dělbuchy. Klatovští útočili na pořadatele i zásahovou jednotku. Ti ještě před zápasem nejagresivnější chuligány vyváděli mimo stadion. Rozum zůstával stát především nad chováním jedné z fanynek, která se bezhlavě pouštěla do rvaček s kýmkoliv, kdo byl nablízku. „Jednadvacetiletou ženu z Plzeňska policisté zajistili kvůli napadání pořadatele. Posepsání protokolu jsme ji propustili,“ potvrdila policejní mluvčí. To už naštěstí bylo po zápase.


Klatovský deník: Yvetta Musílková

Fandové v Nymburku podali skvělý výkon
Perfektní práci odvedli příznivci klatovského hokeje ve čtvrtek večer při druhém utkání druholigové play off v nymburské aréně. Od úvodního vhazování až do závěrečné sirény mohutně povzbuzovali klatovské hokejisty a hnali je za vítězstvím.
Nymburští pořadatelé se po zkušenostech z minulé sezony, kdy musel být kvůli neukázněným klatovským fanouškům zápas asi na hodinu a půl přerušen, poučili a pořadatelskou službu posílili těžkooděnci. Ti ale neměli žádnou práci, klatovští příznivci se věnovali jen fandění.
"Fanoušci podali skvělý výkon. V Nymburku jsme nebyli sami, fandové byli fantastičtí a od první minuty nás hnali dopředu. My všichni, hokejisté, trenéři a celý realizační tým, jim za to moc děkujeme. Byli naším šestým hráčem," děkoval skvělému publiku vedoucí mužstva SHC Klatovy Josef Kamen, který zároveň zve všechny na dnešní zápas.

Články převzaty z Nymburského a Klatovského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace