1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Poděbrady 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

04. 09. 2012

V tréninkovém přípravném zápase zvítězili druholigový hokejisté Nymburka nad týmem Poděbrad, které hrají krajský přebor.

Naposledy se oba týmy utkaly v sezóně 1994/1995, to bylo v krajském přeboru. Tehdy zůstal  řádění diváků za stavu 2:3 pro Poděbrady nedohrán. Nyní po osmnácti letech se oba týmy utkaly znovu. Tentokrát šlo však jen o tréninkový přípravný zápas, ze kterého se nepořizoval ani zápis o utkání a diváků byla na stadionu jen hrstka.
„Chtěli jsme si zahrát proti kvalitnímu týmu, které nás v soutěži čekají. Chtěli jsme hrát proti týmu, který nás prověří a svůj účel to splnilo. Jsme rádi, že jsme si mohli proti Nymburku zahrát a myslím, že jsme byli docela důstojným soupeřem a vysloveně jsme nezklamali. Byl pro nás výbornou prověrkou před blížícím se prvním mistrovským zápasem,“ řekl po utkání trenér Poděbrad David Kubát.
„Poděbradský trenér David Kubát se mě ptal, jestli nemáme nějaký volný termín pro sehrání zápasu. Měli jsme hrát zápas s Boleslaví, ten ovšem odpadnul a tak jsme se přiklonili k této formě tréninku. V podvědomí některých hráčů bylo znát, že hrajeme s týmem z krajského přeboru a mysleli si, že to uhrajeme ve stoje. Jenže tak to samozřejmě nejde. Soupeř hrál dobře, někteří hráči mě mile překvapili,“ uvedl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Branky: Tregl, Šimek, Malinský, Šefl, Velechovský – Vašát, Malý
Sestava Nymburka: Kareš (od 31. Matoušek) – Kozák, Malinský, Vlach, Šefl, Sem – Velechovský, Tregl, Šimek – Rys, J. Protivný, Bílek – Dvořák, Sedlák, Martinec
Sestava Poděbrad: Benýr ( od 31. Král) - Pozník, Kuzďas, Buldra, Minarčík, Havelka - Drahoňovský, Löffelmann, Procházka - Malý, Skokan, Svoboda - Lazar, Hejtmánek, Pácal - Struhala, Petráš, Vašát
   
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace