1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Rytíři Kladno JUN 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

27. 12. 2013

V přátelském utkání prohráli nymburští hokejisté s extraligovou juniorkou Kladna. Nymburk se v letošní sezóně utkal již potřetí s juniorským extraligovým týmem. Po vítězstvích nad Pardubicemi a Spartou Praha tentokrát podlehnul Kladnu.

„Bylo to lepší než trénink. Soupeř vydržel bruslit celých šedesát minut. Po svátcích to nebylo ode všech našich hráčů ono. Tím, že jsme hráli proti juniorům, tak si zase někteří hráči mysleli, že to půjde samo. Góly nám dali opět pouze hráči, kteří se trefují pravidelně v mistrácích. Byli jsme nerozhodní v zakončení. Chvílemi se hrálo nahoru dolů. Každá lajna střídala dobré okamžiky s těmi horšími. Nejvíce mě mrzelo, že jsme nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři ani dlouhé power play šesti proti čtyřem. Hráli jsme to bez střelby a hráči jen po sobě koukali,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
„Rádi jsme přijali nabídku zahrát si se seniorským týmem Nymburka. Nyní máme v extralize juniorů velkou přestávku, takže jsme byli za toto utkání rádi. Bylo to zajímavé srovnání. Nevěděl jsem přesně co od zápasu očekávat. Jsem rád, že se to odehrálo bez nějakých excesů a bez zranění. Velice mě překvapil nymburský tým. Viděl jsem tam velmi dobré hráče a překvapilo mě, že mají v týmu několik velmi dobrých bruslařů. Na naší hře bylo vidět několik nedostatků. Vzali jsme s sebou i sedmnáctileté hráče, myslím ale, že to celkem zvládli. Bylo na nich vidět, že mají respekt, když hrají proti pětatřicetiletým hráčům. Což je na jednu stranu ale i dobře,“ řekl po zápase trenér kladenských juniorů Otakar Vejvoda.
Branky: 11. a 40. Stehlík, 46. Král – 15. Macháček, 24. Větrovec, 43. Šilhavý, 44. Novák
Rozhodčí: Michl – Futera, Havlina
Sestava Nymburka: Bílek (od 31. Novotný) – Cicvárek, Kříž, Kuzďas, Procházka, Dvořák, Bodnár – Tregl, Král, Stehlík – Dulovec, Bičiště, Šimek – Chvojka, Protivný, Němeček.  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace