1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Vrchlabí 4:7 (2:1, 1:4, 1:2)

16. 08. 2005

Také ve druhém přípravném zápase na novou sezónu nymburští hokejisté prohráli. Tentokrát nestačili na ambiciózního nováčka z Vrchlabí.

Také ve druhém přípravném zápase na novou sezónu nymburští hokejisté prohráli. Tentokrát nestačili na ambiciózního nováčka z Vrchlabí.
NED Hockey Nymburk – HC Vrchlabí 4:7 (2:1, 1:4, 1:2)
Zápas s Vrchlabím se hrál již bez pravidla o postavení mimo hru na červené čáře, které bylo krátce po uvedení do platnosti zrušeno a také i bez pravidla nutnosti dotknout se puku bránícím hráčem při zakázaném uvolnění. Taktéž toto pravidlo by totiž podle zákulisních informací mělo být zrušeno. Týmy se tak už před utkáním dohodly, že pravidlo o zakázaném uvolnění se bude posuzovat stejně jako v loňské sezóně.
Nymburk podal v utkání o poznání lepší výkon než v prvním zápase proti Kobře Praha. Rozehrávka sice ještě místy vázla, v kombinaci i v rychlosti však byl zřetelný pokrok. Domácím to však proti letošnímu nováčkovi z Vrchlabí nestačilo. Hosté notně posíleni o hráče z Jablonce sice po první třetině prohrávali, v prostřední však na rozdíl od Nymburka využili své šance a prakticky rozhodli o utkání.
V brance Nymburka se objevil Karel Heneš, který v loňské sezóně oblékal dres juniorů Havířova a který bojuje o místo v sestavě. Inkasoval sice sedm branek vzhledem k otevřené obraně však nelze říci, že by zklamal. Naopak slovenský gólman Kališ zůstal jen v civilu na tribuně. Jen z tribuny sledoval také zápas Pavel Bartoníček, kterého trápí poraněná ruka, podle jeho slov se to však každým dnem lepší. Soupisku opět doplnili hráči nymburské juniorky a Slovák Janek. Trenér Tomáš Netík zápas okomentoval slovy:“Chceme samozřejmě vyhrávat, ale přípravné zápasy bereme opravdu jako přípravu. Na hráče není takový tlak jako v sezóně. Myslím si, že první dvě pětky máme velmi kvalitní a třetí lajna je dobře doplňuje. V současné době máme velmi úzký kádr ovšem postupně, jak se budeme blížit začátku soutěže, budeme se snažit zabudovávat hráče, kteří se neuplatní v týmech z vyšších soutěží. Dáváme také příležitost místním juniorům, aby si zvykli na seniorský hokej.“
Branky: 4. Malý (Král, Kos), 18. Šimek (Jágr), 31. Malý (Kos, Král), 59. Jágr (Šimek) – 9. Šesták (Loskot), 23. Nádvorník, 28. Pešán (Basa), 31. Hlaváček, 33. Kříž (Basa, Pešán), 46. Šesták (Hlaváček), 49. Matějíček (Šesták)
Rozhodčí: Svoboda – Novák, Kozák
Vyloučení: 5:8
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 200
Třetiny: 2:1, 1:4, 1:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:7, 4:7
Sestava Nymburka: Heneš (připraven Kremina) – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík – Dvořák, Král, Malý – Jágr, Šimek, Lukeš – Lipták, Janek, Turinský – Jankovský (připraveni Červený, Červinka)
Sestava Vrchlabí: Malý (připraven Ševčík) – Beránek, Svoboda, Matějíček, Spilka, Měrtl, Štěpnička, Mervart, Vyskočil, Šesták, Pešán, Hlaváček, Loskot, Kříž, Kristek, Basa, Vondrlík, Kubišta, Jakubec, Nádvorník

Rozpis přípravných zápasů
12. 8. NED Hockey Nymburk - HC Kobra Praha 1:3
16. 8. NED Hockey Nymburk - HC Vrchlabí 4:7
23. 8. HC Benátky - NED Hockey Nymburk
25. 8. HC Vlci Jablonec - NED Hockey Nymburk
29. 8. NED Hockey Nymburk - HC Benátky
1. 9. SC Kolín - NED Hockey Nymburk
5. 9. NED Hockey Nymburk - HC Chrudim
7. 9. NED Hockey Nymburk - SC Kolín
12. 9. HC Kobra Praha - NED Hockey Nymburk

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace