NED Hockey Nymburk – SC Kolín 1:1 (0:1, 1:0 – nedohráno)

09. 09. 2012

Nymburk si uříznul z ostudy kabát. Pro oba týmy to byla generálka před ostrým startem do sezóny, která však dopadla neslavně. Neodehrály se totiž ani dvě třetiny. V čase 34:27 bylo utkání ukončeno pro technickou závadu, když došlo k rozbití plexiskla

Konečně přišla na přípravný zápas slušnější návštěva, dokonce se vybíralo i vstupné, diváci však neviděli ani dvě celé třetiny zápasu. Rozhodčí ani trenéři týmů nevyslyšeli ani přání diváků, ať se jedou alespoň nájezdy, když už utkání nelze dohrát. Ani na ty nedošlo, přestože vyrovnaný stav si o to doslova říkal.
K poslednímu přípravnému zápasu, ve kterém by se již měly dolaďovat poslední detaily, nastoupil Nymburk v těžko uvěřitelně poslepované sestavě. Vždyť ve třetí lajně museli kvůli absenci útočníků nastoupit čtyři obránci. Navíc ve druhém útoku hrál Dulovec, který bude v sezóně působit opět ve Francii.
„Chtěli jsme hrát dobrý hokej a i v kombinované sestavě hrát pěkný hokej s důrazem na dobrou obranu a navnadit tak diváky na neděli na první mistrák. Bohužel rozbité plexi utkání předčasně ukončilo,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Branky: 11. Pýcha (Kadlec) – 35. Dvořák
Sestava Nymburka: Kareš – Malinský, Knesl, Tondr, Šimek Kryštof, Vlach, Šefl, Cicvárek – Tregl, Šimek Martin, Sedlák – Dvořák, Dulovec, Štěpán – Sem, Bílek, Kozák.