1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nový formát druhé ligy schválen, v západní skupině stále volné místo. Obsadí jej České Budějovice?

25. 06. 2013

Výkonný výbor svazu ve středu schválil nový formát druhé ligy a zároveň byla odsouhlasena povinnost nasazování tří mladších hráčů.

Stále však existuje i jeden velký otazník týkající se západní skupiny, která má momentálně jen sedmnáct členů a hledá se osmnáctý. Ve hře je údajně stále Chotěboř, případně i přenechání licence Českým Budějovicím a třetí variantou je pak odehrát skupinu v lichém počtu účastníků.
Na začátku června byl zástupcům druholigových klubů na tradičním každoročním aktivu představen nový model soutěže pro následující sezonu. Na jedné straně zavládla spokojenost, na druhé vlna kritiky, zkrátka zavděčit se nejde všem. Každý klub měl navíc právo se k modelu soutěže vyjádřit. „Ještě před aktivem dorazila vyjádření celkem patnácti klubů a čtrnáct z nich mělo zájem hrát soutěž v tomto novém formátu,“ říká Vladimír Schiefner.
„Proti byla jen Technika Brno, která si dokonce chtěla soupeře, s nimiž chce hrát, vybírat. Nevím, zda chtěli mít kvalitní soutěž nebo naopak ji vyhrát,“ pokračuje řídící pracovník druhé ligy. Podle něj je kritika některých klubů zcela nemístná. „Každý rok jsem na aktivu jasně říkal, že pokud někdo bude něco konkrétního k soutěži mít, ať nám to sepíše. Když se k tomu někdo nevyjádří, tak si pak přece nemůže stěžovat.“
Zatímco východní skupina už dlouho zná všech dvanáct účastníků, na západě visí nadále otazník. Jihočeský Písek, který v uplynulé sezoně sestoupil z první ligy,  totiž kvůli finančním problémům hrát nebude. Soutěž tak byla nabídnuta Chotěboři, která v březnu nezvládla baráž s Vrchlabím. „Hledají možnosti, zda to mohou hrát. Uvidíme, jak se nakonec vyjádří,“ říká Schiefner. Vedení Lvů však na svém webu jasně říká, že nabídku akceptovat nebude.
„Je to s nimi docela složité, jednou napíší, že soutěž chtějí hrát, podruhé zase ne,“ kroutí hlavou muž, který má na starosti také záležitosti ohledně registrací. Třetí nejvyšší soutěž by se případně na západě mohla odehrát i s lichým počtem účastníků s tím, že by každé kolo měl někdo volno. Do hry však mohou vstoupit i České Budějovice, které přišly o extraligu a chtějí zachovat hokejovou tradici na jihu Čech.
„I taková možnost může nastat, jednalo by se podle článku 212 o přenechání licence, která je teď v podstatě v držení svazu. Musí však být splněny podmínky přenechání, to znamená zaplatit sto tisíc plus dalších dvacet jako startovné v soutěži,“ vysvětluje Schiefner, který už bude v následujících dnech tvořit nový rozpis soutěže. „Měl by být k dispozici pravděpodobně příští týden ve středu odpoledne,“ hlásí.
Už na aktivu, který se tradičně uskutečnil v Praze, byla zmíněna povinnost nasazování hráčů ročníku 1991 a mladších, nejistý však byl jejich počet. „Nakonec se prosadila povinnost mít v zápase minimálně tři takové hráče,“ potvrzuje Schiefner. Hodně diskutovaným tématem byly i hrací dny. Zatímco v minulých letech si kluby mohly vybírat mezi sobotu a nedělí, tentokrát mají svazem pevně stanoven sobotní termín.
„Jedná se o amatérskou soutěž a chtěli jsme, aby hráči byli taky někdy doma a pořád někde jen necestovali. Ti, co mají rodiny, mohou neděli trávit s dětmi,“ vysvětluje důvod tohoto kroku, který byl kluby na aktivu kladně hodnocen. „Ale samozřejmě když se dva konkrétní kluby dohodnou, že sehrají zápas v neděli, tak jim v tom nikdo bránit nebude,“ uzavírá Vladimír Schiefner.

Seznam účastníků II. ligy v sezoně 2013-14:
Skupina A (Západ):
HC Baník Sokolov, HC Děčín, HC Draci Bílina, HC Klášterec nad Ohří, HC Kobra Praha, HC Milevsko 2010, HC Tábor, HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Řisuty, SHC Klatovy, HC Moravské Budějovice 2005, KLH Vajgar Jindřichův Hradec, NED Hockey Nymburk, SKLH Žďár nad Sázavou, Spartak Pelhřimov, SC Kolín, HC Vrchlabí.
Skupina B (Východ): HC Baník Karviná, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Frýdek-Místek, HC Nový Jičín, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Slezan Opava, HC ZUBR Přerov, LHK Jestřábi Prostějov, VHK Vsetín, SHK Hodonín, VSK Technika Brno, HC Lvi Břeclav.

článek převzat z hokej.cz, autor Adam Bagar
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace