1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk dnes čeká derby

22. 11. 2006

V sestavě by se měl konečně objevit Oldřich Nýč

Benátky nad Jizerou – Pozornost hokejových fanoušků v regionu bude dnes upřena do Benátek. Na místním stadionu se v 18 hodin představí ve 20. kole druhé ligy tým Nymburka.


Dlouholetí rivalové budou bojovat o další tři body do tabulky a také o prestiž.


V současné době jsou Benátky třetí, tedy o dvě příčky výš, než Nymburk. Doposud nasbíral domácí celek o osm bodů více. „Benátky jsou favoritem. Mají více bodů, jsou výš v tabulce a teď se jim docela dařilo. Každopádně tam ale nejedeme s poraženeckou náladou,“ řekl nymburský lodivod Vladimír Lejsek.
Poslední vzájemný zápas vyhrál Nymburk o jednu branku 3:2. „Máme Nymburku co vracet. Doufám, že to bude vyrovnaný zápas, my se chytneme střelecky a vyhrajeme,“ věří kouč Benátek Ladislav Kolda.

 Jeho svěřenci si prošli krizí, když prohráli tři zápasy za sebou. V těch posledních ale zdolali druhou Chrudim a remizovali s nevyzpytatelným Milevskem. „Něřekl bych, že to byla krize, ale spíše jsme se trápili střelecky. Chtělo by to nastřílet třeba pět gólů a chytit se,“ přeje si Kolda.

 Nymburk se také trápil, když prohrál s Pelhřimovem a ve Strakonicích. O víkendu ale porazil Tábor. „Ten zápas nám pomohl. Byli jsme lepší a přiklonilo se k nám i štěstí,“ řekl Lejsek.

Podle něj budou rozhodovat přesilovky. „Musíme hrát disciplinovaně. Přesilovky budou rozhodovat,“ myslí si trenér. Nymburk se ale při početních výhodách trápí. „Je to otázka času. Musíme více střílet,“  má jasno Lejsek. Stejný názor má i Kolda. „Přesilovky budou rozhodovat,“ řekl kouč Benátek.

 Do sestavy hostů by měl naskočit zraněný kanonýr Oldřich Nýč. „Jenže nám bude chybět zraněný Turinský a Ludvík, otazník  také visí nad  startem Šimka,“ dodal Lejsek.

Tomáš Kaulfus do derby nezasáhne

Benátky nad Jizerou – Vloni válel v dresu Nymburka, letos se vrátil do Benátek. Tomáš Kaulfus hrát ale derby nebude. „Do derby nezasáhnu. V utkání se Žďárem jsem si poranil postraní kolení vazy,“ vysvětlil hráč, který zatím v Benátkách nedostal větší příležitost. „V přípravě se mi dařilo, do sestavy jsem se ale bohužel nevešel,“ řekl pětadvacetiletý obránce, který ale postupně začal k zápasům  nastupovat. „Pak ale přišlo to blbé zranění,“ řekl hráč.


A kdo je favoritem utkání? „Jasně že Benátky,“ vystřelil bez váhání. Trenér od něj prý nevyzvídal informace o jeho bývalých spoluhráčích. „Nic takového se nekonalo. Je to derby a rozhodne ho bojovnost a proměňování šancí,“ řekl Kaulfus. O návratu do Nymburka, kde by dostal více příležitosti,  prý neuvažuje. „Na to je zatím brzy. Uvidíme po Vánocích,“ dodal.

Převzato z Nymburského deníku, autor Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace