1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk dnes hraje derby - přijedou Benátky

10. 01. 2007

Ve dvanácti domácích zápasech Nymburk s Benátkami neprohrál. Navlékne na tuto šňůru další korálek?

Hokejisté Benátek nad Jizerou ještě nikdy ve druhé lize nevyhráli na ledě Nymburka. A to už hráli na nymburském ledě dvanáctkrát. Zatím získali pouhé dva body za dvě loňské remízy. Podaří se nymburským borcům tuto sérii udržet? „Určitě ji chceme udržet,“ řekl odhodlaně kouč Nymburka Vladimír Lejsek.
Dnes se o tom diváci přesvědčí. Ve šlágru jedenatřicátého kola druhé ligy hostí Nymburk na svém ledě tradičního rivala z Benátek. Utkání bude mít úvodní buly v 18 hodin.
Benátky sice v Nymburce ještě nevyhrály, ale v tabulce jsou třetí, zatímco Nymburk šestý. „Náš kádr není tak početný jako benátecký. Ale s Benátkami hrajeme vždycky dobré utkání, má to náboj. Chtělo by to hodně diváků, aby měl zápas pořádnou kulisu,“ přeje si Lejsek. „Rozhodne větší vůle po vítězství a přesilové hry. Kdo je zvládne lépe, ten bude mít navrch,“ pokračoval nymburský kormidelník.
Nymburské hokejisty mohou psychicky posílit tři poslední výhry. „To je pravda. Odstupy v tabulce jsou minimální a my jsme za naše vítězství rádi. V Táboře jsme odehráli dobré utkání, to by nám mělo prospět,“ dodal Lejsek.

Převzato z Nymburského deníku - autor: Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace