1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk se pokusí prolomit letošní bilanci z derby

16. 02. 2010

Hokejisty Nymburka čeká ve druhé lize derby v Kolíně. Soupeři se potkají počtvrté v letošní sezoně. Týmy si zatím drží domácí neporazitelnost ve vzájemných duelech.

Hokejoví příznivci jsou už v pozoru. Ve středu je na programu osmatřicátého kola druhé hokejové ligy čtvrté derby letošní sezony mezi týmy Nymburka a Kolína. Hrát se bude na kolínském zimním stadionu a ostře sledovaný zápas začne v 18 hodin.

Nymburští hokejisté by mohli být před zápasem v lepším psychickém rozpoložení. Naposledy totiž vyhráli na svém ledě nad celkem Kobry Praha, zatímco Kolín nestačil na Benešov na jeho ledě. I když Nymburk doma vyhrál po dloouhých sedmi střetnutích. „Doufám, že si vítězství přeneseme i na Kolín. Bude to ale těžké, protože Kolín se hodně zvednul a hraje dobrý hokej,“ upozorňuje před derby nymburský kormidelník Pavel Bičiště své svěřence. „V týmu Kolína jsou sice mladí hráči, ale mají už zkušenosti,“ uvědomuje si kouč Bičiště.

Zároveň však hráče uklidňuje. „Hrajeme v u nich takže můžeme jen překvapit. Pojedeme tam se stejnou sestavou, s jakou jsme nastoupili proti Kobře a zkusíme se poprat o nějaké body,“ uvedl nymburský trenér.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
5. kolo Nymburk - Kolín 5:2, 400 diváků
27. kolo Kolín - Nymburk 7:2, 1250 diváků
16. kolo Nymburk - Kolín 7:4, 700 diváků
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace