1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk skončil na třetím místě

19. 12. 2003

Hokejisté Nymburka se v nadstavbové části s rivalem s Kolína neutkají. Rozhodly o tom středeční dohrávané zápasy. Derby sehrají s týmem Benátek.

Hokejisté Nymburka se v nadstavbové části s rivalem s Kolína neutkají. Rozhodly o tom středeční dohrávané zápasy. Derby sehrají s týmem Benátek.
Zápasy dvaadvacátého kola skončila ve středu základní část druhé hokejové ligy. Nymburk se umístil na historicky nejlepším místě za dobu, kdy tuto soutěž hraje. Třetí - liché - místo znamená, že si Nymburk zahraje dvanáct kol se všemi sudými týmy. Nymburk se tedy utká s Kobrou, Pelhřimovem, Táborem, Havlíčkovým Brodem, Benátkami a Chrudimí. "Žádná sláva. Máme soupeře, které jsme letos dvakrát porazili a ti nám budou chtít porážku jistě vrátit. Kluky ale budu nabádat, aby proti nim neubrali plyn," tvrdí kouč Nymburka Vladimír Lejsek, který do posledního kola nekalukuloval s možnostmi soupeřů. "Nyní přichází klíčový moment soutěže. Soupeře jsme si něchtěli nijak vybírat, jen nás mrzí, že nemáme Kolín. Negativní jsou termíny domácích zápasů, když z šesti jich hrajeme doma pět ve středu," řekl prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík. Ani Lejsek není spokojen s termíny domácích zápasů."To je hodně negativní věc. Chtěli jsme skončit spíše druzí, abychom hráli doma v neděli. Takhle hrajeme ve středu, kdy chodí nejméně lidí a navíc nám zápasy kolidují s Mladou Boleslaví," řekl. Nymburku se dařilo venku, získal 17 bodů a skončil druhý. "Venku jsme hráli hodně útočně a slavilo to úspěch," vysvětlil Lejsek."Doma jsme ale hráli opatrně,"dodal kouč. Nymburští mají vzhledem k počtu získaných bodů nejlepší vylosovaní ze všech. Se svými budoucími soupěři v nadstavbě získali pětadvacet bodů a to se nikomu nepovedlo. V prvním kole nadstavby hraje Nymburk na ledě pražské Kobry. Na zápas v Praze nemá Nymburk nejlepší vzpomínky, naposledy tam prohrál 4:1. Jediný úspěch Nymburka zaznamenal ve 48. minutě David Hnát, to však vedla Kobra už 3:0. V domácím zápase hokejisté Nymburka proti Kobře nezvládli závěr. Vedli sice už 3:1, v posledních dvou minutách však inkasovali dva góly a museli se spokojit jen s jedním bodem. "Doma jsme s Kobrou hráli dobře až na ten nešťastný závěr," tvrdí trenér. K dispozici budeme mít pouze hráče Nymburka, neboť Boleslav hraje svůj zápas s Olomoucí. Kobra je nyní s 27 body desátá. O jejím horším postavení v tabulce rozhodl vzájemný zápas s Milevskem. Pak bude mít Nymburk až do 7. ledna, kdy přivítá doma Pelhřimov, volno.
převzato z: Nymburský deník - autor Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace