1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Nymburk skončil na třetím místě

19. 12. 2003

Hokejisté Nymburka se v nadstavbové části s rivalem s Kolína neutkají. Rozhodly o tom středeční dohrávané zápasy. Derby sehrají s týmem Benátek.

Hokejisté Nymburka se v nadstavbové části s rivalem s Kolína neutkají. Rozhodly o tom středeční dohrávané zápasy. Derby sehrají s týmem Benátek.
Zápasy dvaadvacátého kola skončila ve středu základní část druhé hokejové ligy. Nymburk se umístil na historicky nejlepším místě za dobu, kdy tuto soutěž hraje. Třetí - liché - místo znamená, že si Nymburk zahraje dvanáct kol se všemi sudými týmy. Nymburk se tedy utká s Kobrou, Pelhřimovem, Táborem, Havlíčkovým Brodem, Benátkami a Chrudimí. "Žádná sláva. Máme soupeře, které jsme letos dvakrát porazili a ti nám budou chtít porážku jistě vrátit. Kluky ale budu nabádat, aby proti nim neubrali plyn," tvrdí kouč Nymburka Vladimír Lejsek, který do posledního kola nekalukuloval s možnostmi soupeřů. "Nyní přichází klíčový moment soutěže. Soupeře jsme si něchtěli nijak vybírat, jen nás mrzí, že nemáme Kolín. Negativní jsou termíny domácích zápasů, když z šesti jich hrajeme doma pět ve středu," řekl prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík. Ani Lejsek není spokojen s termíny domácích zápasů."To je hodně negativní věc. Chtěli jsme skončit spíše druzí, abychom hráli doma v neděli. Takhle hrajeme ve středu, kdy chodí nejméně lidí a navíc nám zápasy kolidují s Mladou Boleslaví," řekl. Nymburku se dařilo venku, získal 17 bodů a skončil druhý. "Venku jsme hráli hodně útočně a slavilo to úspěch," vysvětlil Lejsek."Doma jsme ale hráli opatrně,"dodal kouč. Nymburští mají vzhledem k počtu získaných bodů nejlepší vylosovaní ze všech. Se svými budoucími soupěři v nadstavbě získali pětadvacet bodů a to se nikomu nepovedlo. V prvním kole nadstavby hraje Nymburk na ledě pražské Kobry. Na zápas v Praze nemá Nymburk nejlepší vzpomínky, naposledy tam prohrál 4:1. Jediný úspěch Nymburka zaznamenal ve 48. minutě David Hnát, to však vedla Kobra už 3:0. V domácím zápase hokejisté Nymburka proti Kobře nezvládli závěr. Vedli sice už 3:1, v posledních dvou minutách však inkasovali dva góly a museli se spokojit jen s jedním bodem. "Doma jsme s Kobrou hráli dobře až na ten nešťastný závěr," tvrdí trenér. K dispozici budeme mít pouze hráče Nymburka, neboť Boleslav hraje svůj zápas s Olomoucí. Kobra je nyní s 27 body desátá. O jejím horším postavení v tabulce rozhodl vzájemný zápas s Milevskem. Pak bude mít Nymburk až do 7. ledna, kdy přivítá doma Pelhřimov, volno.
převzato z: Nymburský deník - autor Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace