1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk vstupuje do play off

09. 03. 2010

Prvními zápasy prvního kola se zítra rozeběhne play off druhé ligy. Nymburku se do něj také podařilo na poslední chvíli proklouznout a v prvním kole narazí na Písek.

„Nebudu tvrdit, že postoupit do play off z osmého místa, když je ve skupině deset týmů, je nějaký velký úspěch, přesto jsem ale rád, že se nám to podařilo,“ říká prezident klubu Tomáš Netík. Ještě před měsícem byl Nymburk poslední a play off se zdálo být ztraceno. „Škoda prosincové a lednové série, kdy jsme ve 14 utkáních získali pouhých 5 bodů,“ lituje Netík. Nymburk během ní spadnul ze čtvrtého místa v tabulce až na samé dno. „Naštěstí závěr základní části nám zase vyšel. Vyhráli jsme šest utkání v řadě a nakonec jsme se do vyřazovací části dostali,“ říká spokojeně Netík. Play off je jiná než základní část. Hráči se vybičují k nejlepším výkonům a snaží se předvést co nejlepší výkony a postoupit co nejdál. Nymburk to bude mít ovšem hodně těžké. Narazí totiž na první tým tabulky. Písek byl během celé sezóny v čele tabulky a skupinu nakonec vyhrál s náskokem 22 bodů. „Písek je možná nejsilnějším týmem celé druhé ligy, ne jen naší skupiny. Jako jediný tým deklaroval ještě před začátkem soutěže zájem o postup do 1. ligy.“ Nymburk se s Pískem utkal v sezoně čtyřikrát a ve všech čtyřech duelech prohrál. Písek se před koncem přestupního termínu navíc posílil a na play off tedy bude ještě silnější. „Víme o tom, že Písek by mělo posílit ještě několik hráčů z Českých Budějovic.“ Naopak Nymburk do play off rozhodně nepůjde v plné sestavě. „Chybět bude Micka, který nastoupí za juniory Liberce a nebudou ani pendlující junioři ze Sparty a Mladé Boleslavi.“ Přesto nemá prezident klubu Tomáš Netík poraženeckou náladu. „Pro naše hráče a pro jejich budoucnost je jedině dobře, že si play off zahrají. Získají cenné zkušenosti, které se jim v jejich budoucí kariéře budou určitě hodit.“

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
2. kolo Písek – Nymburk 6:1
13. kolo Nymburk – Písek 4:5
24. kolo Písek – Nymburk 2:0
35. kolo Nymburk – Písek 3:4 sn
Celková bilance vzájemných zápasů ve 2. lize
14 utkání, 4x vyhrál Nymburk, 1x remíza, 9x vyhrál Písek, celkové skóre 37:51 ve prospěch Písku

Program 1. kola play off
1. zápas Středa 10. března 18.00 Písek – Nymburk
2. zápas Pátek 12. března 18.00 Nymburk – Písek
3. zápas Neděle 14. března 17.30 Písek – Nymburk
4. zápas Úterý 16. března 18.00 Nymburk – Písek
5. zápas Čtvrtek 18. března 18.00 Písek – Nymburk

Utkání play off jsou utkání hraná do rozhodnutí. Pokud se tedy nerozhodne v řádné hrací době, následuje po tříminutové přestávce bez úpravy ledu desetiminutové prodloužení, hrané ve čtyřech hráčích na obou stranách. Kdo vstřelí branku je vítězem utkání. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení, následují nájezdy. Nejdříve po třech a pak po jednom na každé straně až do rozhodnutí. (článek 407 soutěžního a disciplinárního řádu)


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace