1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk začne sezónu 2008-2009 v Klatovech

05. 06. 2008

Po osmi letech se druhá hokejová liga vrací k modelu dvou skupin. Nymburk bude zařazen do skupiny Západ, společně s dalšími devatenácti týmy. Celkem jich tedy bude ve skupině Západ 20. Tak se na tom dohodli zástupci klubů na svém aktivu, který se konal ve čtvrtek v Praze.

Skupina Západ se bude hrát systémem každý s každým. V základní části každý tým odehraje 38 zápasů. „Diváci alespoň uvidí několik nových týmů, které doposud neměli možnost na nymburském ledě spatřit. Vzhledem k tomu, že letos není žádný tým vysloveným favoritem očekávám, že soutěž bude hodně vyrovnaná,“ říká vedoucí nymburského hokejového mužstva Jaroslav Vlasák. Po základní části bude následovat play off, kam se probojuje prvních šestnáct celků. První kolo se bude hrát na dva vítězné zápasy, druhé a třetí kolo na tři vítězné zápasy. Pro play off se ustoupilo od dvojzápasů a týmy se opět budou v pořadatelství zápasů střídat. Pro týmy na 17. až 20. místě soutěž končí s tím, že 19. a 20. tým přímo padá do krajského přeboru. 
Ve skupině východ se utká 16 týmů dvoukolově každý s každým, pak následuje nadstavba sudá-lichá. Celkem úctyhodná porce 46 zápasů. První tři týmy postupují do play off, týmy na 4. až 13. místě hrají předkolo play off. Poslední tým po nadstavbové části padá do kraje. 
Dva vítězové play off sk. Západ a vítěz play off sk. Východ se utkají v kvalifikaci o postup do 1. ligy, baráž by nakonec podle všeho přeci jen měla být zrušena.
Velkou novinkou je, že i v základní či nadstavbové části musí každé utkání poznat vítěze. V případě nerozhodného stavu, následuje pětiminutové prodloužení a pokud se ani tehdy nerozhodne následují samostatné nájezdy.
Nymburský klub také po letech mění částečně čas začátku domácích zápasů. V září a říjnu budou začínat domácí zápasy v neděli od 18:00 a od listopadu se tým vrátí k tradičnímu času od 17:00 hodin. „Chtěli jsme tak vyjít vstříc fanouškům. Přeci jen v září a říjnu se ještě hrají fotbaly a fanoušci tak ještě mají po skončení fotbalu čas stihnout i hokej. Je to šance třeba i pro chataře a zahrádkáře, kteří za pěkného podzimního počasí nemusí tak brzo opouštět své chaty a zahrádky,“ vysvětluje Vlasák. 
Za každý tým musí také v každém zápase nastoupit minimálně 5 hráčů mladších 22 let. Soutěž začíná o víkendu 13. a 14. září. Nymburk hraje 1. kolo v neděli 14. září v Klatovech. Ve 2. kole přivítá Nymburk doma Rokycany, ve 3. kole jede Nymburk do Roudnice. Přesné termíny jednotlivých kol ještě nejsou stanoveny. 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace