1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburští fanoušci vyhráli fotbalový turnaj hokejových fanoušků

11. 08. 2004

Triumfem Nymburka skončil víkendový první ročník turnaje hokejových příznivců, který na hřišti ve Štítarech uspořádali kolínští fans.

Triumfem Nymburka skončil víkendový první ročník turnaje hokejových příznivců, který na hřišti ve Štítarech uspořádali kolínští fans. V konkurenci pěti týmů (ohlášené Pardubice nedorazily) brali stříbrnou pozici kolínští Vikingové, třetí skončili zástupci Žďáru nad Sázavou. "Ve dvou zápasech jsme měli smůlu v koncovce, jinak by to bylo lepší," posteskl si šéf akce Ondřej Franc hájící barvy Kolínských Kozlů, kteří obsadili poslední pátou pozici za kolegy z Českých Budějovic. Nymburští fans vyhráli hned první duel nad příznivci Žďáru 3:0. Další zápas je čekali kolínští Vikingové. Zápasu by slušela spíše remíza, nakonec ale bral díky gólu v poslední minutě všechny body za výhru 2:1 Nymburk. Ve třetím utkání čekal nymburské hráče tým Českých Budějovic. Někteří jeho hráči se prezentovali ostrými zákroky. Nymburk v nakonec nedohraném utkání zvítězil 1:0 Nymburk. Prestižní duel mezi Nymburkem a Kolínem se hrál jako poslední zápas celého turnaje a nutno podotknout, že ve velmi vlažném tempu. I když Kolínští vedli 1:0, dokázal Nymburk otočit a poté si v pohodě dokráčel pro výhru 6:2 a celkový triumf v turnaji.
Výsledky: Nymburk Žďár 3:0 (Koníček 2, J. Marvan), Nymburk - Vikingové 2:1 (J. Marvan, Kovařík), Nymburk - České Budějovice 1:0 (Kovařík), Kolín - Nymburk 2:6 (Koníček 2, R. Marvan 2, Petrželka, Šafr), Kolín - Žďár 2:5, Kolín - Vikingové 1:3, Kolín - České Budějovice 0:3, Žďár - Vikingové 0:4, Žďár - České Budějovice 2:1, Vikingové - České Budějovice 5:0.
Konečné pořadí: 1. Nymburk, 2. Vikingové, 3. Žďár, 4. České Budějovice, 5. Kolín.
Sestava Nymburka: Hurych - J. Marvan, Kovařík, Petrželka, Šafr - R. Marvan, Koníček, Teper.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace