1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburští hokejisté v Hoře hrát nebudou, hořel tam zimák

28. 10. 2010

Hrát se nebude, Sršni nemají v čem! To je překvapivá zpráva z Kutné Hory, kde se mělo v neděli odehrát hokejové utkání druhé ligy mezi domácími Sršni a Nymburkem. Tomu však zabránil středeční likvidační požár v kabinách kutnohorských hokejistů.

Informaci ve čtvrtek odpoledne potvrdil i vedoucí nymburského týmu Jaroslav Vlasák. „Je to skutečně tak, nedělní zápas se hrát nebude. Podrobnosti zatím neznáme. O náhradním termínu se zřejmě teprve bude jednat,“ řekl Vlasák.
Tragédie se stala kutnohorským hokejistům ve středu odpoledne, kdy vypukl na zimním stadionu požár. Řádění ničivého živlu rozpoutal zkrat na odvlhčovači vzduchu v kabině A-týmu. Při požáru nikdo naštěstí v kabině nebyl.
Požár byl ohlášen v 15:17. „Na místě jsme byli za čtyři minuty a krátce před čtvrtou hodinou byl požár zlikvidován,“ sdělil velitel hasičské stanice v Kutné Hoře Zdeněk Voseček.
„Provoz zimního stadionu nebyl ohrožen,“ dodal. A co oheň způsobilo?
„Podle prvního ohledání zasahujících hasičů a Policie ČR se jednalo o požár způsobený závadou na elektrospotřebiči, tak standardním pro většinu kabin, jakým je odvlhčovač vzduchu,“ stojí v prohlášení na klubových stránkách. Po požáru se stále budova odvětrává a vedení TJ Stadion sčítá škody.
„Jenom na výstrojích je škoda tak dvě stě padesát tisíc, ale po detailním součtu může být číslo vyšší,“ říkal Jiří Kadlec, který má na starosti výstroje hráčů A-týmu. Shořelo vše, co bylo u stropu a kolem ohniska.
Žár spálil třeba obě nové sady dresů. V těch hráli Sršni necelé dva měsíce. Místy zůstaly jen nože z bruslí.
Helma Radima Křišťana doslova protekla mřížkami v poličce. „Tu už si asi nenasadím,“ zavtipkoval hráč. Ten přišel o výstroj v hodnotě skoro dvacet tisíc korun. „Když jsem se to dozvěděl, byl jsem hodně naštvaný. Shořelo mi vše kromě půlky báglu, trička a hokejky,“ popisoval. Teď Křišťan nic nemá a musí čekat, až mu vedení sežene nové věci: „Zatím nemám v čem hrát, ale čtvrteční trénink se stejně vypustil.“
Jasné je i to, že se nebude hrát nedělní utkání s Nymburkem. „Nebudeme hrát zřejmě ani středeční zápas v Pelhřimově,“ nastínil manažer Sršňů Vladimír Muras. On se svými kolegy teď shání finance na nové věci a rekonstrukci kabiny. Výbor TJ Stadion se rozhodl oslovit i fanoušky a uspořádal sbírku. Finanční dary mohou nosit do kanceláře Luboše Machka na zimním stadionu.
První finanční dary do sbírky věnovali samotní členové výboru, kteří přispěli v řádech tisíců korun. Podobný krok se očekává i od samotných hokejistů.
Na zimním stadionu byl ještě ve čtvrtek dopoledne cítit zápach. Pak už se do kabiny vrhnou brigádníci a začne se s odklízením škod a rekonstrukcí. A-tým se prozatím přestěhuje do jiných prostor zimního stadionu.
Pro nymburské hokejisty je to určitě nepříjemná zpráva. Ti jsou totiž po derby z minulé neděle při chuti.
Při něm na domácím stadionu znemožnili Kolín, když po 65 vteřinách vedli 3:0 a celkově zápas po výborném výkonu dotáhli s přehledem do vítězného konce 8:4.
Na potvrzení kvalitního výkonu si tak hráči počkají zřejmě do příští středy 3. listopadu, kdy se opět na domácím stadionu utkají s týmem Milevska. Zápas začíná v 18 hodin.

Článek převzat z Nymburského Deníku, autor Miroslav Jilemnický
Foto převzato z webu TJ Stadion Kutná Hora
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace