1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburští hrají proti Kozlům a mají jim co vracet

05. 11. 2011

Hokejisté klubu NED Hockey Nymburk a jejich fanoušci už jsou pořádně nažhaveni. Druholigový celek totiž čeká ostře sledované derby skupiny Střed s týmem kolínských Kozlů.

A družina trenéra Pavla Bičiště má svému velkému rivalovi rozhodně co vracet. Kolín vyhrál na svém ledě v prvním letošním vzájemném měření sil vysoko 8:0.
Nymburk půjde do derby po dvou porážkách, Kolín dokonce po čtyřech, byť s Chotěboří a Technikou Brno prohrál až po nájezdech. „Musíme vyhrát. Musíme Kolínu vrátit porážku z prvního zápasu,“ velí nymburský kormidelník Pavel Bičiště.
Nymburk má opravdu Kolínu co vracet, protože v prvním zápase dostal pořádnou nakládačku. „Doufám, že si výkon ze zápasu s Jindřichovým Hradcem přeneseme i do zápasu s Kolínem. Jen se musíme vyvarovat individuálních zkratů,“ přeje si Bičiště před derby.
Hokejisté Kolína z posledních čtyř utkání druhé ligy získali pouze dva body. Tuto nelichotivou bilanci budou chtít v dalším kole určitě vylepšit. Ale nečeká je nic snadného. „Připravíme se na to. Teď jsme ve stavu, kdy nedáváme góly, a to nás sráží. Potřebujeme, aby nám tam něco spadlo a brankami se dostaneme do pohody a zase to půjde. Nic nám nechybí, jen ta koncovka. Když dáme v neděli góly, vyhrajeme,“ hlásí lodivod Kolína Stanislav Bednář.
Kolínské mužstvo pojede k prestižnímu derby posíleno o jednu posilu – do obranných řad přichází z Mostu na střídavý start kolínský odchovanec Jan Hanzl.

Očekávaný duel začíná na nymburském zimním stadionu v 17 hodin.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace