1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburští pořadatelé přitvrdí

13. 02. 2006

Přeslechnout se nedal po sobotním utkání na chodbě zimního stadionu v Klatovech zvýšený hlas rozčileného nymburského kouče. Ten se dožadoval kvůli údajným problémovým příznivcům klatovského hokeje pomoci ze strany vedení klubu z města karafiátů. To se však od aktivity fanoušků distancuje a upozorňuje na to, že je to záležitost klubu, který je pořadatelem zápasu.

"Musím konstatovat, že ve čtvrtek u nás byly problémy. V Klatovech si myslím, že jsou perfektní fanoušci, fandí výborně a velice sportovně, ale bohužel na ně se nalepují určitá individua, která se jinak ani nazvat nedají. Podle informací policistů, kteří tato individua legitimovali, jsou to lidé z tvrdého jádra plzeňských rowdies. Jsou to výtržníci se záznamy a právě z jejich strany došlo i k napadení veřejného činitele a my se proto musíme zachovat tak, jak se zachováme. Už jsme učinili určitá opatření před čtvrtečním utkáním, ale musíme přikročit ještě k přísnějším, protože ve čtvrtek hned po příjezdu někdo ze zmiňovaných rádoby fanoušků hodil na našem zimním stadionu dva dělbuchy," rozhořčeně komentoval chování některých příznivců klatovského hokeje trenér NED Hockey Nymburk Tomáš NETÍK. Kouč nevylučuje možnost, že kvůli zmiňovaným výtržníkům se do nymburské arény nedostanou na dnešní zápas ani ukáznění fanoušci z Pošumaví.

"Pokud bude s opravdovými fanoušky Klatov zmiňovaný typ lidí, my těžko rozlišíme, kdo je slušný a kdo ne. Je možné, že opatření odnesou ti slušní, ale je v našem zájmu, aby se v davu individua na náš zimní stadion prostě nedostala," uvedl Netík, který kritizoval postoj vedení klatovského hokejového klubu.

"Ten je velice nekorektní. Klatovské vedení tvrdí, že za to nemůže," dodal.

"My se od zmiňovaných problémových fanoušků opravdu distancujeme, je to čistě aktivita příznivců klatovského hokeje, my žádné zájezdy na zápasy do Nymburku neorganizujeme. Podle mých informací údajně před čtvrtečním zápasem k něčemu došlo, ale samotné utkání prý proběhlo bez potíží. Pokud, ale Nymburští vědí o problémových fanoušcích, musí si to doma, kde je na jejich bedrech zajištění pořadatelské služby, vyřídit sami," konstatoval prezident klatovského hokejového klubu

Václav ŠIMEK.

Převzato z Nymburského deníku, pondělí 13. 2. 2006

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace