1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

O podobě 2. ligy se rozhodne 25. srpna

22. 08. 2009

O definitivní podobě 2. ligy stále není jasno. Mělník z ní už po rozlosování odstoupil a je možné že i další týmy nakonec 2. ligu hrát nebudou. Definitivně se o podobě 2. ligy rozhodne v úterý 25. srpna.

Rozdělení jednotlivých týmů druhé ligy do skupin provázely potíže stejně jako nalezení vhodného systému. Po značných peripetiích se nakonec podařilo najít řešení. Třetí nejvyšší soutěž byly rozlosována a zdálo se, že vše dobře dopadne. Necelý měsíc před zahájením mistrovských bojů však nejrůznější indicie naznačují něco úplně jiného. Na poslední chvíli může dojít ke změnám, neboť některé kluby údajně bojují o vlastní existenci. Chybějící finance přiznali v Trutnově, Mělník pak dokonce ukončil činnost prvního mužstva dospělých.
Může tedy nastat situace, že zástupci svazu budou muset celé rozlosování předělat. Důležitým datem je 25. srpen, kdy bude zasedat Výkonný výbor České svazu ledního hokeje. Právě tento orgán řeší veškeré otázky týkající se soutěží od první ligy níže.

Informace o ukončení činnosti mělnického souboru je stará už několik dní, přesto na svazu o ničem oficiálně neví. Události a zákulisní zvěsti však monitorují. „Definitivní jasno bude po úterním zasedání výkonného výboru,“ nechce více komentovat Vladimír Schiefner, organizační pracovník zodpovědný za druhou ligu.

Zdá se to neuvěřitelné, ovšem na druhou stranu logické. Kluby se do poslední chvíle snaží najít řešení svých problémů, případně se pokouší utržit nějaké prostředky za prodej licence. V podstatě až do pondělí mají čas.

„Svaz jsme zatím oficiálně neinformovali, protože se snažíme prodat práva, aby se nám alespoň nějaké peníze vrátili,“ vysvětluje Martin Kylar, předseda HC Junior Mělník. „Netuším, jestli se nám to podaří. Vím totiž, že podobné potíže mají tři čtyři kluby,“ naznačuje, že na nižší patra českého hokeje dolehla ekonomická recese.

Ve městě na soutoku Labe s Vltavou však stojí za koncem mužské složky podle vyjádření nejvyššího muže organizace něco poněkud jiného. „Byli jsme přeřazeni do jiné skupiny, což způsobilo odchod dvou hlavních sponzorů, kteří měli zájem především na středočeském kraji,“ líčí klubový boss.

„Navíc město nám přislíbilo dotaci 1,25 milionu korun, ovšem tu jsme neobdrželi,“ smutní. „Stejné to bylo i loni, kdy se nám však podařilo za pomoci sponzorů vše zvládnout,“ ohlíží se. Vedení Junioru se nechtělo s nastalým stavem smířit, jenže tvrdě narazilo.

„Po odchodu sponzorů jsme se pokoušeli vyvolat jednání se dvěma firmami, ale ty neměly zájem ani začít se o sponzorování bavit,“ přibližuje Martin Kylar. Pro nadcházející sezonu tedy bude v Mělníku fungovat pouze mládežnická složka.

„Obsadíme všechny kategorie od juniorů až po nejmladší žáčky,“ ujišťuje čelní představitel oddílu, který se bude snažit najít partnery, aby od sezony 2010/2011 mohl obnovit i činnost týmu dospělých.

„Chceme něco vymyslet, jelikož lidi tu na hokej chodili a mají ho rádi. I proto bychom chtěli hrát alespoň krajský přebor,“ plánuje Martin Kylar. „Pokud bychom našli silného sponzora, uvažovali bychom i o druhé lize. Nicméně si nemůžeme dovolit rozjet sezonu s nepokrytým rozpočtem, a posléze zůstat v dluzích,“ uzavírá.

Převzato z www.hokej.cz, autor: Libor Kult

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace