1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Obere Nymburk lídra o body?

14. 12. 2007

Hokejisté NED Hockey Nymburk mají zítra možnost vrátit Benátkám nad Jizerou porážku z prvního vzájemného zápasu v letošní sezoně.

 Druholigoví hokejisté Benátek nad Jizerou vyhráli v prvním letošním měření sil nad Nymburkem na vlastním ledě 6:2. Nymburk bude chtít zítra soupeři porážku na svém stadionu oplatit. Derby se hraje v rámci devatenáctého kola základní části druhé ligy skupiny Střed a hraje se netradičně v sobotu v 17 hodin.

Favoritem zápasu jsou pochopitelně hosté z Benátek. Ti totiž vedou se čtyřiačtyřiceti body tabulku a na svém kontě mají pouhé tři porážky. Nymburk má dvacet jedna bodů a je osmý. Svěřenci trenéra Petra Vrabce se stále snaží vybojovat účast mezi elitní osmičkou.

„Samozřejmě, že favoritem jsou hosté, to je jednoznačné. Benátky neztrácí body,“ uvedl nymburský kouč Petr Vrabec. „Papírově to tak vypadá. Ale podobná derby jsou vždy vyrovnaná a to ukázalo i poslední vzájemné měření sil,“ přitakává hostující kormidelník Luděk Škaloud. „A nám se v Nymburce dlouhodobě nedaří. Ovšem každá série jednou končí a my bychom to rádi prolomili,“ poukázal Škaloud na fakt, že Benátky v Nymburce ve 2. lize nikdy nevyhrály.

Loni Nymburk neprohrál ani jedno ze čtyř střetnutí. Doma dvakrát vyhrál a v Benátkách hrál dvakrát nerozhodně. „Budeme chtít soupeře potrápit a být vyrovnaným soupeřem,“ přeje si šéf nymburské lavičky. „Vyprazdňuje se nám marodka a tím budeme mít k dispozici širší kádr,“ mne si ruce Vrabec, který pozval na dálku hokejové příznivce do hlediště. „Rád bych na derby pozval diváky, aby byli naším šestým hráčem. V komorním prostředí se hráči obtížně vyhecují,“ uvedl kouč Nymburka.

Benátky daly v osmnácti zápasech jedenadevadesát branek, což je nejvíc v soutěži. Na ofenzivu budou spoléhat i v zítřejším derby. „Budeme se snažit hrát ofenzivně a nastřílet góly,“ dodal Škaloud.

Převzato z Nymburského deníku, 14.12. 2007, autor Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace