1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Obnoví hokejový Nymburk spolupráci se Spartou?

26. 05. 2008

Novinky z klubu, spolupráce se Spartou, info o juniorech a přípravě hráčů A-týmu, info o posilách týmu a přípravných zápasech a o systému 2. ligy pro příští sezónu.

Nymburští hokejisté mají za sebou polovinu letní přípravy a v klubu je spousta nových věcí. „Novinek je opravdu hodně,“ přitakává prezident klubu Tomáš Netík. Tou největší je zřejmě obnovená spolupráce se Spartou Praha. „Jsme sice ještě na začátku, ale věřím, že se domluvíme.“ Sparta po loňském neúspěchu mohutně posiluje a mladým hráčům, kteří se nevejdou do základu hledá angažmá. Vloni z této spolupráce těžily Benátky, kde se objevili hráči jako Švagrovský, Mrňa, Cunik, Protivný. Benátky však pro letošní sezónu zahájily spolupráci s Libercem, který naopak ukončil spolupráci s Vrchlabím. „Spolupráce se Spartou by neměla být pouze na úrovni A-týmu, ale měla by se týkat všech týmů od 4. třídy až po juniory,“ prozrazuje Netík. 
Tréninkové dávky na novou sezónu už měsíc polykají hokejisté. Junioři, které vzal Netík od letošní sezóny pod svá křídla se pod vedením nové trenérské dvojice Bičiště, Mariánek svědomitě připravují na druhou sezóny v lize juniorů. „Na tréninky chodí 25 až 30 hráčů,“ raduje se Netík. Konkurence tedy bude veliká. Společně s juniory trénují i Martinec, Dulovec a Vlach. „Ostatní nymburští hokejisté trénují individuálně. V současné době o nich nemám žádné zprávy, jsou to ovšem všechno zkušení hráči, kteří ví jak se na novou sezónu připravit.“ Samostatně se také připravují hráči z Mladé Boleslavi a Prahy.
Nymburk už také zná plán přípravných zápasů před sezónou. „V srpnu odehrajeme 5 přípravných utkání. Z důvodu velké vytíženosti našeho stadionu odehrajeme všechny srpnové zápasy venku,“ prozrazuje Netík. Až na začátku září se představí hokejisté i na vlastním kluzišti. Zatím je domluveno 7 přípravných zápasů, v jednání jsou ještě utkání proti Kolínu.
Pomalu se také mluví o případném posílení A-týmu. Benátky, které postoupily do 1. ligy nabídly do Nymburka 8 hráčů, za které požadují od 30 do 80 tisíc za roční hostování. Zda-li  se někdo z nich v nymburském dresu objeví, není ale vůbec jisté. Zájem přestoupit do Nymburka má brankář Barek, ovšem stále ještě existuje možnost, že v Nymburce zůstane  Jágr. Z útočníků přichází do úvahy Zajíček. „Je to  hráč, který dokáže střílet branky a takový by se nám do týmu hodil,“ říká Netík. Pokud se do základní sestavy Benátek neprobojuje Tomáš Kadeřábek, je možné že i on zamíří do Nymburka. 
A jakým systémem se bude 2. liga v sezóně 2008-2009 hrát? Na to je ještě brzo odpovědět. Losovací aktiv se koná v Praze první týden v červnu. Zatím je jisté, že Strakonice, které postoupily z kraje, prodaly 2. ligu do České Lípy. Vrchlabí, které hraje 1. ligu, koupilo 2. ligu od Kroměříže a s největší pravděpodobností ji dále postoupí do Trutnova. Jak budou týmy rozděleny do skupin je zatím nejasné. Na Moravě je totiž v současné době 13 týmů a reálně hrozí, že jeden tým z Moravy by tak musel být přesunut do skupiny Střed. Tato hrozba zatím visí nad týmem Techniky Brno. V zákulisí se ovšem ještě šušká o převodu licence z Blanska do Kutné Hory, čímž by se komplikovaná situace elegantně vyřešila.

Přípravné zápasy Nymburka:
15. srpna Mělník – Nymburk
19. srpna Jablonec – Nymburk
21. srpna Kobra Praha – Nymburk
26. srpna Jablonec – Nymburk
28. srpna Vrchlabí – Nymburk
 2. září  Nymburk – Mělník
 4. září  Nymburk – Kobra Praha
    
     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace