1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Obrovská škoda, litoval trenér

02. 11. 2014

V utkání druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě lídra tabulky Tábora až v prodloužení 2:3.

„Odehráli jsme dobrý a bojovný zápas. Bohužel s horším koncem. Nemusel to být jen jeden bod," hodnotil utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Nymburk přežil úvodní tlak domácích a pak dvakrát udeřil. „První třetina nám vyšla parádně. Domácí hráli hodně ofenzivní hokej, ale nám fungovala obrana a na co nestačila, to jistil skvělý Brázdil," komentoval začátek zápasu Bičiště.
Ve druhé třetině se skóre nehnulo. „Čekali jsme velký tlak domácích a ten také přišel. Měli jsme hodně štěstí, protože na naší branku šlo opravdu mraky střel. Skvělý Brázdil ale stál na svém místě a všechno pochytal," chválil  gólmana kouč.
První gól inkasoval nymburský fantom až v polovině padesáté minuty. Až v čase 59:34 domácí vyrovnali. „Táborští odvolali brankáře a hráli power play. Získali jsme puk a jeli tři na dva. Stačilo podržet puk, nahrát nebo zkusit vystřelit do prázdné až po přejetí červené čáry. Lukáš Král ale vystřelil už z vlastní poloviny hřiště a trefil jen tyč, od níž se puk odrazil vedle," popisoval dramatické okamžiky závěru zápasu Bičiště. Hrubá taktická chyba nejzkušenějšího nymburského hráče, se nakonec stala hostům osudná. „Následovalo zakázané uvolnění a bule u nás. Domácí buly vyhráli a okamžitě nás potrestali vyrovnávacím gólem," hlesl smutný Bičiště.
Šok ze ztráty téměř vyhraného utkání se projel hned. Nymburk inkasoval potřetí. „Obrovská škoda, že jsme utkání nedokázali vyhrát," litoval Bičiště.
Nymburk nyní čekají dva tréninky mimo vlastní stadion. „V Nymburce se už opravuje střecha, takže musíme do Poděbrad."

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace