Odveta Klatovanům nevyšla

11. 02. 2005

Pohled z druhé strany, aneb jak komentují utkání Klatovské listy.
Ani druhé kolo play-off druholigovým hokejistům z Klatov nevyšlo. Hostující Nymburk znovu vyhrál, tentokrát 5:1.

Klatovy - Po středečním druhém kole play-off druhé ligy mezi celky SHC Promotion One Klatovy a NED Hockey Nymburk, které se tentokrát hrálo na ledě ve městě pod Černou věží, stojí stále štěstí na straně Nymburka. Hosté totiž přehráli domácí 5:1 a skóre na tři vítězné zápasy je zatím 2:0 ve prospěch Nymburka. Klatovské ale čeká ještě další zápas dnes v podvečer na ledě soupeře. Pokud se jim podaří zvítězit, další utkání se bude hrát v neděli v Klatovech.
V úvodu utkání byli aktivnější domácí. Hned na konci první minuty měli možnost potrápit soupeře v přesilovce, a to se jim dokonale podařilo. Šanda zachytil přihrávku od Fialy a hostující gólman se jen mohl dívat, jak puk mizí za jeho záda - 1:0. V podobné šanci se ocitl v páté minutě Kubeš, před bránou ale zůstal osamocen a jeho přihrávka vyšla naprázdno. Vzápětí to byli hosté, kdo měli možnost hrát přesilovku. Nymburští si chtěli otestovat domácího gólmana Přerosta, což také udělali během své početní převahy několikrát. Úspěšní ale byli až ve druhé přesilovce. Po vhazování vyhrál hostující Jágr buly, přihrál ji Sirotkovi a ten dorovnal skóre na 1:1. Po zbytek první třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou. V šanci se ocitl v deváté minutě Pavlis a vzápětí i Pešek, ale hostující gólman byl tentokrát na svém místě. Několik šancí však během první dvacetiminutovky měli i hosté. Do závěrečného hvizdu, který ukončil úvodní třetinu, se už na skóre nic nezměnilo.
Na obranu se museli více soustředit klatovští hokejisté v úvodu druhé třetiny, když hráli v oslabení. Hosté však své početní převahy nevyužili. V 27. minutě se do pěkné šance dostal domácí Kubeš. S pukem dokázal prokličkovat mezi dvěma soupeři až k jejich brance, nakonec ale vystřelil vedle. Ve 31. minutě přišla další střela od domácích, tentokrát se skóre pokusil zvrátit Bednář. Několik střeleckých příležitostí měli domácí během své přesilovky, kterou hráli od 34. minuty. Nedokázali se ale prosadit a stejná situace se opakovala do konce druhé třetiny ještě dvakrát.
Jasnou herní převahu měli hosté v závěrečné třetině. Ale ani domácí v jejím začátku neskládali ruce do klína. Hned ve 42. minutě se pokusil hostujícího brankáře ohrozit Kubeš, po skrumáži před bránou se ale domácí už nestačili zorientovat a o puk přišli. O minutu později následovalo vyloučení na obou stranách, přesto hostům se v tomto okamžiku podařilo zvrátit skóre ve svůj prospěch. Při vhazování v našem obranném pásmu vyhráli hosté buly a díky přesné střele útočníka Vítů se stav utkání změnil na 1:2. Po necelé minutě hry přišlo další vyloučení, tentokrát na naší straně. Hosté této příležitosti opět patřičně využili: puk od Lukeše zachytil Sirotek, najel si k domácímu gólmanu Přerostovi ze strany a nemýlil se - 1:3. Domácí se v průběhu následujících minut několikrát pokusili skóre zvrátit ve svůj prospěch, do střeleckých šancí se dostali Bárek a Maxa, pokaždé ale hostující gólman jejich snahy zhatil. Na začátku poslední minuty utkání odvolali domácí brankáře. Při power play ale přišla další ledová sprcha od hostů, to když vyhráli puk při vhazování a Malý si jej nikým nerušen dovezl do prázdné brány. Po Přerostově návratu do svatyně zpečetili hosté výsledek na konečných 1:5 zásluhou Handlovského sedmnáct vteřin před koncem.
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:4. Branky: 2. Šanda - 8. Sirotek, 44. Vítů, 46. Sirotek, 60. Malý, 60. Handlovský. Vyloučení: 8 (2+2 Maxa, +10 Fiala):7. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Dvořák - Fiala, Vavruška. Diváků: 1118.
Sestava SHC Promotion One Klatovy: Přerost - Zajíc, Beneš, Bárek, Fiala, Znojemský, Ludvík (Trachta) - Maxa, Pešek, Kořínek (Mužík) - Špaček, Pavlis, Šanda - Kubeš, Bednář, Ibl.