1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Partnerským klubem se stává druholigový Nymburk, říká pezident benáteckého klubu Bohumil Bartoň

05. 08. 2010

Web benáteckého hokejového klubu uveřejnil rozhovor s prezidentem benáteckého klubu Bohumilem Bartoněm. Pan Bartoň se v rozhovoru zmínil i o spolupráci Benátek a Nymburka. Tuto část si můžete nyní přečíst i zde.

Proslýchá se, že benátecký klub bude spolupracovat s týmem NED Hockey Nymburk. Je to pravda?
Jako farma jsme před nastávající sezónou udělali další krok, který nám chyběl. Navázali jsme kontakt s hokejovým klubem z Nymburka, který hraje druhou ligu. Již vloni jsme dali příležitost našim nejlepším juniorům, aby si zahráli tuto soutěž. Letos to však bude zcela oficiální, to znamená, že to bude podpořeno smlouvou. Do Nymburka budeme posílat i hráče, kteří se zrovna nevejdou do sestavy našeho prvoligového týmu. Výhodou je, že nebudou rozptýleni do více klubů, ale budou koncentrovaní právě v Nymburce. Budeme tak mít dokonalý přehled.
Ve své podstatě je tak Nymburk jakousi farmou Benátek?
Bude zapadat do našeho řetězce. Nebudeme říkat oficiální farma, ale je to partner.
Je možné, že by tato spolupráce mohla fungovat opačným směrem, že by někdo z Nymburka přišel sem?
Určitě ano. Už je tady první hráč, který je nymburským hráčem. Je to Lukáš Krejčík, jenž zde dostane šanci hrát první ligu. Myslím, že svoji kvalitu prokázal v loňské sezóně v Mladé Boleslavi. Krejčík je hráčem, který každodenně pracuje. Naše reference, které jsme na něho dostali, hovoří o tom, že je velice perspektivní. Takže i ze strany Nymburka je tendence s námi spolupracovat.

Článek převzat z benáteckého webu. http://www.hokejbenatky.cz, autor Ondřej Nejedlo
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace