1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

PO DVOU LETECH OPĚT PROTI KOLÍNU

28. 02. 2013

Vrchol sezóny přichází - hokejové play off je tady

Ve středu skončila posledním kolem dlouhodobá část 2. hokejové ligy a už tuto sobotou se rozjíždí play off. V prvním kole Nymburk narazí na Kolín. Bude to tedy velké derby.  
Většina fanoušků má ještě v paměti souboj obou týmů, který se odehrál před dvěma lety. Tehdy se také Nymburk utkal s Kolínem v prvním kole play off. Hrálo se jen na dva vítězné zápasy a stejně jako letos se začínalo v Kolíně. Tenkrát nedokázal využít výhodu domácího prostředí ani jeden tým. Z postupu se nakonec radoval Nymburk. Letos se tedy bude opět série opakovat. „Veškerý důraz je letos směřován na play off,“ říká před startem vyřazovací části prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík. „Po několika letech jdeme do play off se širokým kádrem, což se vymyká předcházejícím sezónám,“ připomíná Netík. Zatímco v minulých letech Nymburk často dohrával sezónu s torzem sestavy, tentokrát je situace jiná. „Zápasovou zátěž můžeme rozložit na maximum hráčů,“ připomíná Netík, který může počítat s hráči z juniorky Boleslavi a Sparty. „Máme kádr pětadvaceti lidí, takže je v případě potřeby kam šáhnout,“ těší nymburského šéfa klubu. Nymburk jde do prvního kola play off proti Kolínu s jasným cílem a to postoupit. „Jsem rád, že to vyšlo právě na Kolín. Věřím, že nás fanoušci přijedou do Kolína podpořit a fandit nám,“ burcuje fanoušky Netík. Nymburk určitě nechce s Kolínem vypadnout, naopak rád by postoupil do druhého kola. „Nechceme, aby to pro nás byla s Kolínem konečná. Chceme první kolo přejít a hrát dál. Uděláme pro to všechno,“ říká prezident klubu Tomáš Netík.
Zápasy play off se hrají na střídačku. Začíná se v sobotu v Kolíně, pokračuje se v pondělí v Nymburce. Nymburk má letos s Kolínem lepší bilanci. Třikrát vyhrál, z toho jednou na nájezdy. Kolín vyhrál jednou. Základní část je ale zapomenuta. Play off je něco úplně jiného, začíná se od znova. „Věřím, že v těchto zápasech kluci nechají na ledě duši. Máme široký kádr a pokud se někomu nebude dařit, můžu ho nahradit,“ říká před vrcholem sezóny trenér Nymburka Pavel Bičiště. Kolín bude začínat doma a i případné páté rozhodující utkání se bude hrát na hřišti soupeře. „Myslím, že je jedno, kdo začíná doma a kdo venku. Pokud chceme postoupit, musíme alespoň jednou vyhrát venku. To jednoznačné,“ ví nymburský kouč. Ten si svého soupeř nedávno obhlédl. „Byl jsem se v Kolíně podívat. Bylo to určitě zajímavé sledovat hru z výšky z tribuny a ne ze střídačky.“ Podle Bičiště se oba týmy znají dokonale a nemají se čím překvapit. „Otazník visí jen nad tím, komu dá trenér Kolína Václav Rác přednost v brance. Jestli bude chytat junior Sejpal z Boleslavi nebo domácí brankář Brázdil,“ říká nymburský kouč. Pokud by za Kolín nastoupil Sejpal, hrál by hned proti několika svým spoluhráčům z boleslavské juniorky, kteří naopak hrají za Nymburk, což by jistě toto derby ještě více okořenilo.            

Letošní vzájemné zápasy:
Kolín – Nymburk 5:6 sn
Nymburk – Kolín 5:0
Kolín – Nymburk 5:1
Nymburk – Kolín 4:1

Celková bilance ve 2. lize:
47 utkání, 23x vyhrál Nymburk, 23x vyhrál Kolín. 1x skončilo utkání nerozhodně.
Skóre 151:163 v neprospěch Nymburka (ve prospěch Kolína)

1.    zápas sobota 2. března 17:00 Kolín – Nymburk
2.    zápas pondělí 4. března 18:00 Nymburk – Kolín
3.    zápas středa 6. března 18:00 Kolín – Nymburk
případný 4. zápas pátek 8. března 18.00 Nymburk – Kolín
rozhodující 5. zápas neděle 10. března 17:00 Kolín – Nymburk

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace