1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Po první čtvrtině soutěže jsou hokejisté osmí

10. 11. 2007

Druhá hokejová liga je v polovině základní části. A jak si vede NED Hockey Nymburk po polovině základní části?

Nymburk vstoupil do své jubilejní 75 hokejové sezóny v historii úspěšně, když využil lehčího losu v úvodu soutěže a v prvních čtyřech zápasech třikrát zvítězil. V prvním kole zvítězil na ledě Benešova a vítězství z venku potvrdil domácí výhrou nad nováčkem soutěže z Kutné Hory. Ve třetím kole přišla prohra na ledě rivala z Kolína. Nymburk byl proti Kolínu lepší, ale kolínské smrtící úniky převážili neplodnou převahu Nymburka. V dalším zápase přivítal Nymburk doma Velké Meziříčí, které porazil rekordním dvouciferným výsledem. V tomto zápase však jakoby si svěřenci trenéra Zbírala a Hakena vystříleli všechen střelný prach. Na řadu přišly zápasy s týmy z horních pater tabulky a s nimi i čtyři porážky v řadě. Nejprve prohrál Nymburk v Táboře a pak následovaly tři prohry se třemi nejlepšími týmy tabulky. Doma vysoko s Chrudimí, v Písku a v Benátkách. Až po těchto porážkách se Nymburk zvedl a v následujících dvou zápasech dvakrát za sebou vyhrál. Nejprve porazil doma Pelhřimov a pak vyhrál na ledě v té době předposledního Jindřichova Hradce. Body z venku však nepotvrdil a v posledním kole první poloviny základní části prohrál doma po tragickém výkonu vysoko s Milevskem.
Především v zápasech doma hraje Nymburk jako na houpačce. Z pěti domácích zápasů tři vyhrál a dva prohrál. Obě prohry však byly hodně kruté. Nymburští brankáři totiž museli v zápasech proti Chrudimi i Milevsku devětkrát lovit puk z vlastní branky.

Kádr doznal změn
Kádr nymburského týmu už během prvních jedenácti kol doznal několika změn. Jako první opustil nymburskou kabinu ostrostřelec Pavel Prachař z Chrudimi. Do něj se vkládali velké naděje, ovšem soupeřova brankáře dokázal překonat pouze dvakrát v přípravných utkáních a tak si musel sbalit věci. Dalším kdo opustil Nymburk byl Jiří Martinec, který odešel na měsíc na hostování do Kutné Hory. Hodně vzruchu způsobil odchod diváky oblíbeného brankáře Romana Matouška, který nezvládl své emoce v utkání proti Benátkám. Ještě během zápasu se svlékl z výstroje a odcestoval domů. Po tomto extempore následovalo jeho vyřazení z týmu. Velkým oslabením týmu je ukončení hokejové kariéry Petra Culky, který dal před hokejem přednost rodině a zaměstnání. V dresu Nymburka už také zřejmě neuvidíme Tomáše Protivného, který míří do Benátek.
Tým samozřejmě také doplnili noví hráči. Od 6. kola se nastupuje obránce Pavel Kříž, na jehož přestupu z Nymburka do Chrudimi se týmy nedohodly. Z Benátek přišel na měsíční hostování Jan Kadeřábek, z juniorů Mladé Boleslavi na střídavý start Lukáš Tondr. Z posílení týmu Vrchalbskými Michalem  Nevyhoštěným a Michalem Bártou nakonec sešlo. 

Tuhý boj o play off
Z pohledu na tabulku sk. Střed vyplývá, že za trojicí uprchlíků se vykrystalizoval silný střed, kdy je v pěti bodech vměstnáno sedm týmů. Pak následují již přeci jen zaostávající Jindřichův Hradec a poslední Kutná Hora. Nymburk je po první polovině základní části na 8. místě, ovšem ztráta na 4. místo je minimální. Stejně tak náskok před pronásledovateli je minimální a tak Nymburk ještě čeká tuhý boj o play off.    

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace