1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Posily z extraligy nakonec nepřijdou

02. 02. 2005

"Od tohoto kroku jsem nakonec upustil," řekl šéf klubu Tomáš Netík

Play off druhé hokejové ligy vypukne příští pondělí. Už před posledním zápasem je jisté, že Nymburk bude nejhůře třetí. Na druhé Benátky ztrácí jedno kolo před koncem dlouhodobé části pouhé tři body a ještě tedy existuje v případě vítězství Nymburka nad vedoucím Jabloncem a prohry Benátek s Hvězdou Praha teoretická šance postupu na druhou příčku. Právě dle úspěšnosti ve vyřazovacích bojích je potom hodnocena celá sezona. Na koho Nymburk v prvním kole narazí bude definitivně známo až po posledním kole. Ve skupině střed je totiž situace hodně zamotaná a Nymburk může narazit na Tábor, Klatovy, Milevsko nebo Pelhřimov.
"Přál bych si takového soupeře, abychom nemuseli příliš daleko cestovat. Mužstva ze skupiny střed jsem letos neviděl. Navíc pro play off doznají sestavy různých změn a vybírat si konkrétního soupeře je zbytečné. Vzhledem k frekvenci utkání se jeví jako nejpřijatelnější Tábor," řekl Netík. Existuje ovšem i velká šance, že Nymburk narazí na Klatovy, se kterými vloni ve druhém kole vypadl. Nymburk by měl tedy svému soupeři co oplácet, navíc rozhodující zápas by se hrál oproti loňsku v Nymburce. Nymburský kádr pro play off je již uzavřen. Kromě několika juniorů Sparty se na konci přestupního termínu Nymburk posílil o kolínské hráče Petráka a Malého.
"Doplnění o dva kolínské hráče se potvrdilo jako dobrý krok. Oba mají požadovanou výkonnost a měli by nahradit Langera se Skořepou," pochválil kolínské hráče Netík. Prezident klubu také definitivně odmítl posilnění hráči z extraligové Sparty.
"Od tohoto kroku jsem nakonec upustil," dodal šéf klubu.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace