1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

přátelsky NED Hockey Nymbuk - HYS The Hague 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

30. 09. 2008

V přátelském zápase proti účastníkovi nejvyšší nizozemské soutěže Nymburk nezaváhal a zvítězil.

Hosté, kteří se netají myšlenkami na nizozemský titul, příliš ani nizozemský tým nepřipomínají. V dresu soupeře totiž hrálo hned 5 Kanaďanů,  4 Američani a 2 Češi. Těmi byli Jan Boháč a Robert Horák. Jan Boháč dříve nastupoval v extralize za Slavii Praha a reprezentoval dvakrát ČR na MS hráčů do 20ti let.
Domácí nastoupili do zápasu bez sedmi hráčů základní sestavy Dvořáka, Nýče, Sirotka, Zelenky, Nedvěda, Topiče a brankáře Jágra. Šanci tak dostali hráči z lavičky a také čtyři junioři. Především náhradníci Martinec s Dulovcem se snažili upoutat trenérovu pozornost a probojovat se do základního kádru.
V samotném utkání se Nymburk ujal vedení po rychlé akci Dulovce, který nadvakrát překonal Knudsena. Ve druhé části využili domácí dvě přesilové hry a přidali další dvě branky. Až na začátku poslední části hry se také radovali hosté, když Easter dorazil puk za záda Rückla. Poslední slovo ovšem patřilo dvojici Martinec – Dulovec. Nejprve při čtvrtém gólu našel Martinec volného Dulovce, který krásnou kličkou vykoupal brankáře a pátý gól přidal tvrdou střelou sám Martinec. Hosté se místo hry soustředili spíše na vyhledávání osobních potyček, domácí se ovšem k žádné bitce vyprovokovat nenechali. "Utkání splnilo svůj účel. Hráči z lavičky dostali příležitost se ukázat. Dnešní zápas byl takový rychlý trénink. Soupeř mě překvapil, hrál líp než jsem očekával," řekl po utkání trenér Nymburk Petr Vrabec
Branky: 7. Dulovec (Sem), 30. Turinský (Vondrlík), 40. Fišer (Krätzer), 48. Dulovec (Martinec), 51. Martinec (Iterský) – 46. Easter.
Nymburk: Rückl – Kaulfus, Kříž, Iterský, Sem, Vlach, Haschka, Pánek – Fišer, Krätzer, Kadeřábek – Dulovec, Škaloud, Martinec – Vondrlík, Turinský, Volf – Hladík

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace