1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Přesilovky speciálně netrénovali

27. 11. 2014

Nymburští hokejisté se radovali z domácího vítězství po více než měsíci. V zápase patnáctého kola druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Moravské Budějovice 5:2.

„Soupeře známe velice dobře z loňské sezony, kdy jsme proti němu hráli pět zápasů v play off a dva v základní části. Žádné velké překvapení, co se týče stylu hry soupeře jsem tedy nečekal. Předek tabulky už nám začal trochu utíkat, takže jsme měli v zápase jasný cíl – vyhrát za tři body," načal hodnocení zápasu trenér nymburského celku Pavel Bičiště.
Nymburk sice svého soupeře přehrával, do velkých šancí se ale nedostával a nakonec na konci první třetiny inkasoval. Ve druhé části však vývoj skóre domácí otočili. „Vyšla nám přesilovka a potom Venca Dvořák krásně umístil puk do sítě podruhé. To nás dostalo do pohody. Byli jsme více na puku, měli jsme  více příležitostí, ale kombinace nám vázla. Puky nám utíkaly a ani situace dva na jednoho nám nevycházely," všiml si domácí trenér.
Na začátku třetí části využil Nymburk další přesilovku a zvýšil na tři jedna. „Soupeř měl ale stále šanci dotáhnout se na kontaktní gól. Stále jsme museli být ve střehu," měl jasno domácí kouč.
Domácím se pak podařilo vstřelit čtvrtou branku, hosté se ale nevzdali a snížili opět na rozdíl dvou gólů. „I když jsme inkasovali z přesilové hry, tak stav čtyři dva už jsme kontrolovali a navíc jsme v power play přidali pátý gól," těšilo nymburského kormidelníka.
Domácí tři z pěti gólů vstřelili v přesilovce, což samozřejmě trenéra těšilo. Trefili se obránci Kulich s Křížem a po pěkné kombinaci útočník Stehlík. „Přesilovky jsme ani nijak speciálně netrénovali, takže to byla momentální improvizace hráčů na ledě. Těší mě, že se trefili obránci a samozřejmě jsem i rád za pěknou kombinaci, po které mířil přesně Stehlík," řekl Bičiště, který ovšem bude v dalším zápase proti Sokolovu řešit problémy se sestavou. „Máme tři zraněné útočníky. Velechovský, Eis a Protivný mají problémy s ramenem. Navíc junioři z Hradce hrají už nadstavbovou část a také nastupují ve čtvrté lajně za Mountfield. Uvidíme jak to dáme dohromady," vyjádřil obavy Bičiště.
Sobotní utkání nymburských borců na ledě Sokolova začne v 17.30 hodin.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace