1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Příchody/Odchody, Systém ligy

08. 09. 2004

Nové tváře v nymburském týmu, Jak se letos hraje druhá liga?

Příchody: Volráb Daniel (Ústí nad Labem), Drtina Jiří (Mladá Boleslav), Sviták Richard (Písek), Zeman Přemysl (Mladá Boleslav) – v sezoně 2002-2003 již za Nymburk odehrál 32 zápasů, Duřt Lukáš (Kutná Hora – dříve Nymburk, Kolín),

Odchody: Hnát (Norsko), Kadeřábek (Benátky), Weiss, Slabý, Bouchner (ukončeno hostování z MB), Neugebauer, Jeník (konec aktivní činnosti)

Systém ligy
V letošním roce došlo k podstatné změně v rozdělení skupin. Skupiny se již nedělí dle geografické polohy na Západ, Střed a Východ, ale na Sever, Jih a Východ. (Pojmenování skupin v oficiální publikaci ČSLH však zůstalo překvapivě nezměněno). Z tohoto důvodu také došlo k přerozdělení jednotlivých týmů. Nymburk byl zařazen do skupiny Sever (Západ). Největší rival Nymburka Kolín naopak do skupiny Jih (Střed) a tak je jasné, že letos se vzájemného derby dočkáme pouze v případě v play off. To se hraje oproti minulým letům na tři vítězné zápasy.
Samotný systém ligy zůstává stejný. Dvanáct účastníků hraje základní část dvoukolově každý s každým, následuje dvoukolově nadstavbová část sudá - lichá (podle umístění v základní části). Do play off postupuje osm nejúspěšnějších celků skupiny Sever, které budou křížem nasazeny proti nejúspěšnějším týmům skupiny Jih. Play off se hraje na tři vítězné zápasy, dva nejlepší z play off sk. Sever + Jih a vítěz sk. Východ postupují do baráže o 1. ligu.
Týmy na 9. - 12. místě po nadstavbové části sehrají dvoukolově každý s každým skupinu o udržení. Poslední celek sestupuje do baráže o udržení ve 2. lize, kde bude bojovat s vítěznými celky z kvalifikace vítězů regionů o účast ve 2. lize v dalším ročníku.
Také bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Jestliže mužstvo v prodloužení nahradí gólmana za hráče v poli a tomto čase inkasuje gól, propadá automaticky bod získaný za nerozhodný výsledek.

Kdo bude soupeřem Nymburka ve 2. lize ?
Barážové sestupy a postupy týmů, ale i finanční problémy jednotlivých mužstev přivedly do 2. ligy nové účastníky. Zrekapitulujme si tedy všechny změny účastníků ve 2. lize.
Nováčky jsou ve 2. lize jsou: Prostějov, Valašské Meziříčí, Technika Brno, Hodonín, Šumperk. Prostějov sestoupil z 1. ligy, Valašské Meziříčí postoupilo z krajského přeboru, Technika Brno koupila účast od Vyškova, Hodonín koupil účast od Hvězdy Brno, Šumperk koupil účast od Frýdku – Místku.
2. ligu opustily: Sareza Ostrava, Rokycany, Vyškov, Hvězda Brno, Frýdek – Místek. Sareza Ostrava postoupila do 1. ligy, Rokycany sestoupily do krajského přeboru, Vyškov prodal účast Technice Brno, Hvězda Brno prodala účast Hodonínu, Frýdek – Místek prodal účast Šumperku.

Týmy byly rozděleny do tří skupin následovně:
Skupina SEVER (Západ): Sokolov, Klášterec, Most, Teplice, Děčín, Louny, Slaný, Hvězda Praha, Kobra Praha, Nymburk, Benátky, Jablonec.
Skupina JIH (Střed): Kolín, Chrudim, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Jindřichův Hradec, Žďár nad Sázavou, Tábor, Milevsko, Klatovy, Příbram, Strakonice, Velká Bíteš.
Skupina VÝCHOD: Orlová, Šternberk, Nový Jičín, Blansko, Kroměříž, Uničov, Přerov, Prostějov, Valašské Meziříčí, Šumperk, Technika Brno, Hodonín.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace