1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

příprava: NED Hockey Nymburk - BK Mladá Boleslav 1:3

09. 09. 2003

Generálkou na ligu pro obě mužstva byl úterní zápas mezi domácím Nymburkem a hostující Mladou Boleslaví. Prvoligové Mladé Boleslavi odpadl poslední přípravný zápas s extraligovým Libercem a tak využila nabídky sehrát přátelské utkání na ledě druholigového Nymburka. V Nymburské sestavě se poprvé objevili hráči, kteří by měli hrát na střídavý start z Mladé Boleslavi a na výkonu Nymburka to bylo hned znát.

Generálkou na ligu pro obě mužstva byl úterní zápas mezi domácím Nymburkem a hostující Mladou Boleslaví.
NED Hockey Nymburk - BK Mladá Boleslav 1:3
Prvoligové Mladé Boleslavi odpadl poslední přípravný zápas s extraligovým Libercem a tak využila nabídky sehrát přátelské utkání na ledě druholigového Nymburka.
V Nymburské sestavě se poprvé objevili hráči, kteří by měli hrát na střídavý start z Mladé Boleslavi a na výkonu Nymburka to bylo hned znát. 
Boleslavští přistoupili k zápasu s nadhledem. Sice si hned v úvodu vypracovali dvě tutovky, první z gólu se ale radoval nymburský Lukeš. Pak se na obou stranách rozezněly tyčky. Nejprve se trefil Boleslavský Oliverius, vzápětí kontroval na druhé straně M. Zeman. 
Skvěle chytající Kremina dovolil vyrovnat hostům až v půlce zápasu, když jej v přesilovce překonal Toužimský.
Boleslav si udržovala mírnou převahu a převyšovala domácí v bruslení. Nymburští naopak nedostatky v bruslení nahrazovali bojovností a nedali soupeři nic zadarmo. Až v závěrečné dvacetiminutovce strhli hosté vedení na svou stranu. Ve 45. min. se trefil Vyskočil. O odpověď se postaral střelou do břevna Skořepa, hájící tentokrát barvy Nymburka. Skóre do konečné podoby upravil po chybě Turinského Metlička. "Zápas splnil naše očekávání a ukázal nám, kde děláme chyby. Soupeři podobných kvalit nás nyní očekávají. Jindřichův Hradec a Havlíčkův Brod budou totiž doma přibližně stejně silní jako Boleslav tady. Výkonem mě bohužel zklamali Jeník s Černým. Mrzí mě to o to více že to jsou domácí hráči a právě na ně diváci chodí. Chceme-li ovšem dělat nějaké výsledky nemají tito hráči místo v sestavě. Zklamal mě i Turinský. Je to již zkušený hráč, který se ovšem nevyvaroval několika chyb a nakonec po jeho chybě padl poslední gól." Okomentoval utkání trenér domácí Ladislav Lejsek. 
Branky: 4. Lukeš - 28. Toužimský, 45. Vyskočil, 58. Metlička
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 200
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2
Sestava Nymburka: Kremina - M. Zeman, Kosejk, Kos, Havlík, Krejčík, Bartoníček, Vítů, Neugebauer - Dvořák, Hnát, Lukeš - Jeník, Turinský, Černý - Kadeřábek, Šebek, Švejda - Weiss, Skořepa, Krupka - Jágr, Lipták

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace