1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Prostě se nám vůbec nedařilo, přiznal Dvořák

27. 01. 2012

Zkušený mazák Václav Dvořák se povznesl nad vysokou porážku svého mužstva a ochotně se podělil s pozápasovým hodnocením. I když do řeči moc nebylo. „Prostě se nám vůbec nedařilo,“ hlesl po dalším druholigovém utkání nymburský hokejista Václav Dvořák. Jeho družina prohrála na ledě Jindřichova Hradce vysoko 1:12.

Nymburk odjel k soupeři ve značně poslepované sestavě, chybělo hned několik borců. „Přijelo nás do Jindřicháče čtrnáct a brankář. V průběhu zápasu se dva zranili, takže jsme dohrávali ve dvanácti,“ uvedl na vysvětlenou sedmatřicetiletý nymburský matador.
Hosté snížili díky trefě Vaľka na 2:1, ale pak už jen mohli pozorovat, jak jim do brány padá jeden puk za druhým. „Na výsledku se podepsal závěr první třetiny, kde se skóre vyšplhalo na 5:1. Pak už to tam padalo,“ smutnil Dvořák.
Ten nastupuje pravidelně v útoku, tentokrát musel vypomoci v obraně. „Bylo málo kluků do obrany, tak jsem tam šel já. Pak si tam zahrál také Jirka Drak,“ řekl nymburský hráč.
Ovšem dostat dvanáct gólů, to pořádně otřese s psychikou týmu. A to má Nymburk před sebou očekávané derby se soupeřem z největších – mužstvem Kolína. „Sešlo se to v jednom zápase. Možná je to před derby dobře, lepší než abychom takhle prohráli v derby,“ uvedl Dvořák. „Na co domácí sáhli, to jim tam spadlo. Nám se na druhou stranu nedařilo vůbec nic,“ přiznal hráč s číslem třináct.
Nedělní utkání s Kolínem se hraje v Nymburce od 17 hodin. „Musíme na tento výsledek rychle zapomenout a připravit se tak, aby to dopadlo lépe,“ dodal Václav Dvořák.

Foto: Jan Votava, Jindřichův Hradec
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace