1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Revoluční novinka se nekoná - příští rok návrat ke třem skupinám

25. 05. 2016

V úterý 24. května proběhnul v Praze v sídle ČSLH aktiv zástupců 2. hokejové ligy, kde se rozhodovalo o podobě příštího ročníku třetí nejvyšší hokejové soutěže.

Původní návrh, který rozděloval týmy na dvě skupiny a ty na další podskupiny a podle kterého se mělo hrát 42 utkání v základní části, nebyl přijat. Týmy budou nakonec rozděleny do 3 skupin po desíti týmech. Velké Meziříčí soutěž nepřihlásilo, otazník visí nad účastí Břeclavi. Ve skupinách se bude hrát čtyřkolově (36 utkání), prvních osm z každé skupiny postupuje do play off. První kolo play off se hraje mezi týmy v jedné skupině na čtyři vítězná utkání. Od druhého kola se play off ve skupinách Západ a Střed bude hrát křížem a na tři vítězná utkání. Finále se hraje opět na čtyři vítězné zápasy. Vítěz finále se utká s vítězem skupiny Východ v kvalifikaci o postup do 1. ligy. Novinkou soutěže je, že prodloužení se bude hrát stylem tři na tři.
Rozdělení týmů do skupin
Skupina Západ: Děčín, Jablonec, Vrchlabí, Trutnov, Bílina, Kobra Praha, Řisuty, Klatovy, Klášterec, Sokolov
Skupina Střed: Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Kolín, Nymburk, Tábor, Písek, Moravské Budějovice, Jindřichův Hradec, David Servis České Budějovice
Skupina Východ: Nový Jičín, Poruba, Opava, Kopřivnice, Karviná, Vsetín, Valašské Meziříčí, Brno, Šumperk, Hodonín, Břeclav?

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace