1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Richard Žemlička dal nakonec přednost slovenskému Popradu

30. 08. 2004

Exsparťan Richard Žemlička nakonec zakotví v extraligovém Popradu. Dal tak přednost před druholigovým Nymburkem, který měl vést jako trenér.

"Už je to vyřešené. Richard podepsal Popradu a trenérského kormidla v Nymburce se tedy ujímam já," řekl prezident klubu Tomáš Netík který nymburský tým vedl už v minulosti.
"Ještě jsem měl chuť zahrát si hokej. Pokud bych zakotvil v Nymburce, působil bych už jen jako trenér," řekl Richard Žemlička, dlouholetý hráč pražské Sparty a naposledy opora extraligového Litvínova, která má trenérskou "dvojku".
"Asistenta mi bude dělat Stanislav Bednář, naposledy trenér Kolína," prozradil Netík. Bednář už v Nymburce působil před šesti lety jako hrající trenér. Tenkrát Nymburk postoupil a v následující druholigové sezoně skončil na sedmé příčce. Poté se Bednář věnoval kolínskému dorostu a v sezoně 2001/02 dovedl kolínský A tým k druhé příčce v základní části II. ligy. V druhém kole play off pak tým nepostoupil přes Žďár nad Sázavou. V následující sezoně byl Bednář po deseti kolech pro neuspokojivé výsledky odvolán.
"Dnes jedu teprve na první trénink, ještě nevím, co mám očekávat," řekl včera odpoledne Stanislav Bednář, nový asistent Netíka.
Převzato z Nymburského deníku.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace